Anna Maria Żukowska Fot. arch.
Anna Maria Żukowska Fot. arch.

Anna Maria Żukowska: Będę startować do Parlamentu Europejskiego [News Salon24]

Redakcja Redakcja Jastrzębowski wyciska Obserwuj temat Obserwuj notkę 38
Anna Maria Żukowska z Mazowsza, Andrzej Szejna z Małopolski i Świętokrzyskiego, Joanna Scheuring-Wielgus z Wielkopolski. A także m.in. były premier Marek Belka, możliwe, że inny były szef rządu Włodzimierz Cimoszewicz. Przewodnicząca Klubu Parlamentarnego Lewicy ujawniła w Salonie 24 kto będzie startować do Parlamentu Europejskiego.

Anna Maria Żukowska będzie startowała do Parlamentu Europejskiego

Anna Maria Żukowska, przewodnicząca Klubu Parlamentarnego Lewicy była gościem Sławomira Jastrzębowskiego. Pytana o start w wyborach do Parlamentu Europejskiego złożyła jasną deklarację. – Będę startować – powiedziała. Pytana, czy dla pieniędzy, stwierdziła, że dla idei. – Dla idei, żeby zmieniać Zielony Ład, bo będę startować z Mazowsza – zadeklarowała.

Anna Maria Żukowska w Salon24.pl. Jastrzębowski Wyciska. Źródło: YouTube/Salon24 


Eurowybory 2024. Śmiszek, Scheuring-Wielgus i Belka na listach lewicy

Posłanka Lewicy ujawniła też, kto z Lewicy znajdzie się na listach wyborczych: „13 jedynek i listy będziemy prezentować w sobotę, w piątek będzie zarząd, który je formalnie będzie zatwierdzać”.

Pytana o to, kto oprócz niej i Roberta Biedronia będzie „jedynką”, rozmówczyni Sławomira Jastrzębowskiego stwierdziła, że będą to Andrzej Szejna, z okręgu małopolsko-świętokrzyskiego, Krzysztof Śmiszek, Joanna Scheuring-Wielgus z Wielkopolski, czy były premier i prezes Narodowego Banku Polskiego Marek Belka. Najprawdopodobniej na liście pojawi się też Włodzimierz Cimoszewicz.


Realny jest scenariusz, w którym Lewica bierze 4 mandaty w europarlamencie

– Rozmowy są dobre – zadeklarowała posłanka Lewicy. Anna Maria Żukowska przyznała, że wielu polityków Lewicy weszło do Parlamenty Europejskiego w poprzedniej kadencji dzięki wspólnej liście stworzonej przez Grzegorza Schetynie. Podkreśliła, że realny jest scenariusz, w którym Lewica bierze 4 mandaty w europarlamencie. Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się w niedzielę, 9 czerwca.


(Maks)

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka