Szymon Hołownia. Fot. PAP/Marcin Obara
Szymon Hołownia. Fot. PAP/Marcin Obara

Hołownia uciął spekulacje. Polska 2050 odsłania karty przed eurowyborami

Redakcja Redakcja Polska 2050 Obserwuj temat Obserwuj notkę 16
Agnieszka Buczyńska, Paulina Hennig-Kloska i Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz, reprezentujące w rządzie Polskę 2050 nie będą kandydować do Parlamentu Europejskiego - mówił w środę lider Polski 2050, marszałek Sejmu Szymon Hołownia. "Umówiłeś się na robotę, to ją skończ" - wyjaśnił.

Eurowybory 2024. Polityczki Polski 2050 zostają w rządzie

Hołownia był pytany w środę na konferencji prasowej czy osoby reprezentujące w rządzie Polskę 2050 będą kandydować do Parlamentu Europejskiego.

– Nie mam takich informacji, żeby ktokolwiek chciał i ktokolwiek miał takie plany – powiedział lider Polski 2050, zastrzegając, że nie ma również przymusu kandydowania.

– Jesteśmy partią, która relacje buduje nie na przymusie, ale na partnerstwie i dialogu. Nikt u nas niczego nie musi – zapewnił.

– A więc nie przewiduję sytuacji, w której - bo mówimy o trzech ministrach: Agnieszka Buczyńska, Paulina Hennig-Kloska, czy Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz - które mają w tej chwili tyle roboty, do której się zobowiązały, nagle po kilku miesiącach odmeldują się z rządu. Umówiłeś się na robotę, to ją skończ. I nasze panie (członkowie Rady Ministrów) do Parlamentu Europejskiego kandydować nie będą – zadeklarował Hołownia.


Kobosko idzie do eurowyborów

Pytany ilu parlamentarzystów Polski 2050 będzie kandydować do PE, lider ugrupowania poinformował, że kandydował będzie wiceprzewodniczący Polski 2050 Michał Kobosko, a także jeden lub dwóch członków klubu Polska 2050-TD.

Przypomniał, że w środę zbiera się zarząd Polski 2050, który będzie decydował o ostatecznym kształcie list.

Tegoroczne wybory do PE odbędą się w różnych państwach UE w dniach 6-9 czerwca. W Polsce 9 czerwca będzie wybieranych 53 posłów do Parlamentu Europejskiego. 

KW

Źródło zdjęcia: Szymon Hołownia. Fot. PAP/Marcin Obara

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka