L.: Mateusz Morawiecki. Fot. PAP/EPA/Szilard Koszticsak; Donald Tusk. Fot. PAP/Leszek Szymański
L.: Mateusz Morawiecki. Fot. PAP/EPA/Szilard Koszticsak; Donald Tusk. Fot. PAP/Leszek Szymański

Tusk atakuje Morawieckiego. Odpowiedź przyszła błyskawicznie

Redakcja Redakcja Donald Tusk Obserwuj temat Obserwuj notkę 490
Na okręg lwowski spadły dziś dziesiątki bomb i rakiet. Jedna z nich 15 km od naszej granicy – napisał w sobotę na platformie X premier Donald Tusk. Szef rządu dodał, że w tym czasie b. premier Mateusz Morawiecki ustala w Budapeszcie „antyeuropejską strategię z proputinowskimi politykami skrajnej prawicy”. Odpowiedź Mateusza Morawieckiego przyszła błyskawicznie.

Donald Tusk krytykuje Mateusza Morawieckiego

„Na okręg lwowski spadły dziś dziesiątki bomb i rakiet. Jedna z nich 15 km od naszej granicy. Morawiecki w tym czasie ustala w Budapeszcie wspólną antyeuropejską strategię z proputinowskimi politykami skrajnej prawicy. Głupota? Zdrada? Czy jedno i drugie?” – napisał premier, odnosząc się do udziału Mateusza Morawieckiego w konferencji środowisk narodowo-konserwatywnych CPAC w Budapeszcie.


Alarmy przeciwlotnicze w nocy z piątku na sobotę ogłoszono w kilku ukraińskich obwodach, m.in. chersońskim, mikołajowskim, kirowogradzkim i dniepropietrowskim - podał portal Ukraińska Prawda, powołując się na źródła wojskowe.

W związku z uderzeniami rakietowymi lotnictwa dalekiego zasięgu Federacji Rosyjskiej, które realizowane były między innymi na cele w zachodniej części Ukrainy, poderwano polskie i sojusznicze samoloty.

Morawiecki odpowiedział Tuskowi

Odpowiedź Mateusza Morawieckiego przyszła błyskawicznie.

"Jest Pan nędznym propagandystą, który jest współodpowiedzialny za to, co dzieje się dziś na Ukrainie.

W czasie, gdy realizowaliście reset z Rosją oni się zbroili i szykowali plany zniszczenia Ukrainy. Tak mocno spaliście w Europie, że Niemców trzeba było budzić przez kilka dni po wybuchu wojny. Gdyby nie polski rząd w lutym 2022 roku to Ukraina mogła upaść" - napisał na X.


Mateusz Morawiecki w Budapeszcie

Przypomnijmy, że Mateusz Morawiecki wziął udział w konferencji środowisk narodowo-konserwatywnych CPAC w Budapeszcie. Podczas konferencji były premier pochwalił działania Viktora Orbana. Nie zabrakło również uszczypliwości pod adresem szefa MSZ Radosława Sikorskiego.

– Gdyby nie decyzja podjęta przez premiera Węgier Viktora Orbana w czasie kryzysu migracyjnego w 2016 roku, bylibyśmy dziś w Europie w środku chaosu związanego z nielegalną imigracją – powiedział w piątek były premier, polityk PiS Mateusz Morawiecki na konferencji CPAC.

Chodzi o decyzję rządu w Budapeszcie o budowie 150-kilometrowego ogrodzenia na południowej granicy z Serbią, które miało zapobiec napływowi nielegalnych imigrantów do UE tzw. szlakiem bałkańskim.

– W tym czasie było tylko trzech przywódców w Europie sprzeciwiających się szaleństwu nielegalnej imigracji: Viktor Orban, premier Czech Andrej Babisz oraz ja – powiedział Morawiecki. – Obecnie jesteśmy świadkami ponownej próby ze strony lewicowych liberałów ataku pokoju i stabilności w Europie za pomocą nielegalnej imigracji – dodał.


Oświadczenie majątkowe Donalda Tuska za 2023 rok

Na stronie Kancelarii Prezesa Rady Ministrów opublikowano oświadczenie majątkowe premiera Donalda Tuska za rok 2023. Premier ma 120 tys. zł oraz 295 tys. euro oszczędności. Ma też trzy polisy na życie o łącznej wartości 440 tys. zł.

Szczegóły tej informacji znajdziecie tutaj.

KW

Źródło zdjęcia: L.: Mateusz Morawiecki. Fot. PAP/EPA/Szilard Koszticsak; Donald Tusk. Fot. PAP/Leszek Szymański

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj490 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka