Fot. Facebook
Fot. Facebook

Nietypowy wpis premiera Tuska. Straszy Putinem Polaków, którzy nie idą na wybory

Redakcja Redakcja Donald Tusk Obserwuj temat Obserwuj notkę 230
Premier Donald Tusk zaapelował w niedzielę o udział w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Skomentował też słowa prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego ws. startu PiS w wyborach do PE: "Dzień po wyborach ruszą z proputinowskimi partiami rozwalać Unię. Bo zabrakło Twojego głosu".

Premier straszy PiSem. "Rozwalą Unię"

We wpisie zamieszczonym w niedzielę na platformie X premier odniósł się do słów prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, który stwierdził podczas sobotniej konwencji swojej partii, że do Parlamentu Europejskiego PiS wybiera się, by powiedzieć "nie".

Wypowiedź tę skomentował szef polskiego rządu. "Kaczyński wczoraj o Europie: +Idziemy tam, by powiedzieć temu wszystkiemu NIE, ale nie mówimy NIE, bo jesteśmy dzisiaj na TAK+. Wszyscy się śmieją, a powinni się bać. +Dzisiaj na tak+, dzień po wyborach ruszą z proputinowskimi partiami rozwalać Unię. Bo zabrakło Twojego głosu" – napisał premier, apelując o udział w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Tusk starł się z Morawieckim. Poszło o spotkanie w Budapeszcie

Od kilku dni premier Donald Tusk ostro atakuje PiS i polityków należących do tej partii. Zarzuca im konszachty z zagranicznymi sympatykami prezydenta Rosji.

- Na okręg lwowski spadły dziś dziesiątki bomb i rakiet. Jedna z nich 15 km od naszej granicy - napisał w sobotę na platformie X premier Donald Tusk. Szef rządu dodał, że w tym czasie b. premier Mateusz Morawiecki ustala w Budapeszcie „antyeuropejską strategię z proputinowskimi politykami skrajnej prawicy”. Odpowiedź Mateusza Morawieckiego przyszła błyskawicznie.

Więcej przeczytasz o tym tutaj:

Konwencja programowa PiS. Kaczyński ostro o UE

W sobotę w Warszawie odbywa się konwencja PiS pod hasłem "Wolni Polacy wobec zmian traktatowych Unii Europejskiej". W trakcie odbywa się szereg dyskusji panelowych, których tematyką jest; zielony ład, zmiany ustrojowe, rolnictwo, energetyka, bezpieczeństwo, polityki miejskie. Nie zabrakło mocnych wystąpień.Mocno oberwało się obecnemu premierowi i obecnej większości politycznej w UE.

 - Jesteśmy Polakami i mamy polskie obowiązki. Nasza biało-czerwona drużyna przystępuje do tych wyborów, do tego wielkiego przedsięwzięcia, z pełnym przekonaniem, z pełną determinacją, że musimy bronić polskich wartości, polskich interesów i polskiej racji stanu - powiedział Kaczyński na wstępie wystąpienia, które poprzedziło odegranie "Mazurka Dąbrowskiego".

Więcej przeczytasz o tym tutaj:


Tegoroczne wybory do PE odbędą się w różnych państwach UE 6-9 czerwca. Polacy 9 czerwca będą wybierać 53 posłów do Parlamentu Europejskiego.

MB

Fot. Premier Donald Tusk. Źródło: Facebook.com


Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj230 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka