Dziwne przemówienie ministra. Prezydent i marszałek zachowali kamienne twarze

Redakcja Redakcja Rząd Obserwuj temat Obserwuj notkę 146
W Dniu Strażaka na placu Józefa Piłsudskiego przemawiał szef MSWiA Marcin Kierwiński. Wystąpieniu przysłuchiwali się m.in. prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką i marszałek Sejmu Szymon Hołownia. Uwagę zwracała intonacja wypowiadanych zdań przez ministra. Przypominamy, że odwodnienie w czasie wysokich temperatur jest wysoce niebezpieczne.

Dziś 4 maja obchodzimy Międzynarodowy Dzień Strażaka. Oddajemy szacunek pracującym w Państwowej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej, którzy wielokrotnie narażając własne zdrowie lub życie niosą pomoc innym. W Warszawie odbyły się uroczystości z udziałem najważniejszych osób w państwie - prezydenta Andrzeja Dudy i marszałka Szymona Hołowni. Mieli oni kamienne twarze w trakcie przemówienia ministra spraw wewnętrznych i administracji Marcina Kierwińskiego. 


Minister Kierwiński do strażaków

- Służba, poświęcenie. To są rzeczy najważniejsze, wpisane w pracę strażaka. Codziennie wyjeżdżacie, aby ratować dobytek, życie, zdrowie Polaków. I za to bardzo wam dziękuję - przemawiał kandydat do europarlamentu z listy Koalicji Obywatelskiej. - Miałem zaszczyt rozmawiać z naszymi partnerami z innych krajów. Oni mówili, że nie ma ludzi bardziej ofiarnych, odważnych, bardziej zdeterminowany, aby nieść... to mówili nasi partnerzy z Grecji - przypomniał Kierwiński. 

- Szanowni Państwo, właśnie tego wam ży..., życzę, abyście mieli dumę ze służby i z tego co robicie! Żebyście mieli wiarę i przekonania, że wasza praca jest doceniana, wynagradzana i przede wszystkim szanowana - zwrócił się minister do strażaków. Uwagę zwracał dziwny głos i intonacja Kierwińskiego. 


Stoicki spokój Dudy i Hołowni

Prezydent Andrzej Duda i Szymon Hołownia nie reagowali wzrokiem, podobnie postąpiła pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda. W Warszawie w okolicach południa było bardzo ciepło, dlatego wszyscy, niezależnie od wieku, powinni zadbać o odpowiednie nawodnienie i zbyt długo nie przebywać na słońcu. 

Jak dowiadujemy się od innych redakcji, minister Kierwiński po zakończeniu uroczystości w stolicy udzielał krótkich wypowiedzi mediom. 

 


Fot. Szef MSWiA Marcin Kierwiński/PAP

GW

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj146 Obserwuj notkę

Komentarze

Pokaż komentarze

Inne tematy w dziale Polityka