Fot. Facebook
Fot. Facebook

Donald Tusk zamieścił jeden krótki wpis. Rozwścieczył politycznych rywali

Redakcja Redakcja Donald Tusk Obserwuj temat Obserwuj notkę 158
Premier Donald Tusk po raz kolejny postanowił wbić szpilkę politycznym oponentom przy okazji weekendu. Szef rządu opublikował w sieci zdjęcie, na którym widać protest Gruzinów przeciwko prorosyjskiemu rządowi. - Chcą coś przekazać PiS-owi - podpisał fotografię polityk. To oczywiście rozwścieczyło członków i sympatyków tego ugrupowania, którzy wspominają rozpoznawalność nieżyjącego prezydenta Lecha Kaczyńskiego w tym kraju.

Donald Tusk wbił szpilkę w PiS. Udostępnił wymowne zdjęcie

Na zdjęciu umieszczonym przez Donalda Tuska widzimy młodego mężczyznę, który trzyma plakat z napisem: "Nie dla Rosji, tak dla Europy". Widziany na zdjęciu człowiek jest najprawdopodobniej uczestnikiem jednego z protestów, które od pewnego czasu przetaczają się przez Gruzję.

- Gruzini chcą coś przekazać PiS-owi - podpisał zamieszczoną fotografię szef rządu. Co ciekawe, umieścił ją zarówno na swoim koncie na portalu X jak i na Facebooku.


W Gruzji od kilku lat u władzy jest prorosyjska koalicja, która m.in. odmówiła wsparcia Ukrainy w walce z krajem, który przecież jeszcze w 2008 roku napadł na to kaukaskie państwo. Nowe władze zaczęły też niedawno wprowadzać prawo, które drakońsko przypomina rosyjskie przepisy de-facto delegalizujące działalność zagranicznych organizacji zajmujących się praworządnością i prawami człowieka. Mieszkańcy mają tego dość i od kilku tygodni protestują.


Politycy PiS wściekli na Tuska. Przypominają mu działalność Lecha Kaczyńskiego

Wpis Tuska rozwścieczył polityków PiS. Ich irytacja jest jednak zrozumiała. Wywodzący się z tej partii nieżyjący prezydent Lech Kaczyński jest uznawany w Gruzji niemalże za bohatera narodowego. Wiele placów, ulic i skwerów nosi nazwisko polityka, który w 2008 roku przyleciał osobiście do tego państwa, które było w stanie wojny z Rosją. Wygłosił też słynne już przemówienie, w którym ostrzegał narody demokratycznego świata przed rosyjskim imperializmem.

To właśnie na sylwetce polityka, który zginął w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem skupiają się odpowiadający Tuskowi politycy Zjednoczonej Prawicy.

- Raczej Panu  chcą coś przekazać - odpisał Tuskowi poseł Paweł Szrot. Zamieścił on zdjęcie, na którym widać jeden z wielu gruzińskich pomników Lecha Kaczyńskiego.

Wtórował mu Bogdan Rzońca, który udostępnił pod wpisem premiera całe pamiętne wystąpienie prezydenta Kaczyńskiego z 2008 roku.


MB

Fot. Premier Donald Tusk na spotkaniu z przedstawicielami służb mundurowych. Źródło: Facebook.com

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka