PAP/FOTON
PAP/FOTON

Jerzy Owsiak triumfuje w sądzie. Bloger, który go hejtował zapłaci wysoką karę

Redakcja Redakcja WOŚP Obserwuj temat Obserwuj notkę 127
Jerzy Owsiak wygrał w sądzie proces z blogerem posługującym się pseudonimem "Matka Kurka", który od lat krytykował działalność szefa WOŚP. Z relacji Owsiaka wynika, że internauta za zniesławienie musi zapłacić grzywnę w wysokości 6 tys. zł i nawiązkę w wysokości 20 tys. zł na Hospicjum dla Dzieci "Świetlikowo". Wyrok nie jest prawomocny.

Owsiak vs kontrowersyjny bloger. O co poszło?

Założyciel Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy ma wieloletni konflikt z Piotrem Wielguckim, czyli "Matką Kurką". Bloger budował swoją popularność m.in. na ostrej krytyce działalności społecznika. Zarzucał mu wykorzystywanie pieniędzy ze zbiórek do własnych celów.

Z biegiem czasu ataki internauty na Owsiaka się nasilały. Napisał on kilka obraźliwych wpisów uderzających w szefa WOŚP.

"Owsiak jest największym szkodnikiem, ale też jednym z odpowiedzialnych za to, co się w polskiej służbie zdrowia od 27 lat dzieje, on jest częścią i to fundamentalną częścią patologicznego systemu" - czytamy w jednym z nich.

Ale "Matka Kurka" w swoich wpisach szedł jeszcze dalej. Oskarżył Owsiaka m.in. o... sprowokowanie zabójstwa byłego prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza.

"To twoje dzieło Owsiak, ten bandycki atak w Gdańsku to jest Twoja pieczęć - Ruch Wyp***lenia Krystyny Pawłowicz w Kosmos. Jesteś zerem Owsiak, absolutnym zerem" - napisał.


Założyciel WOŚP poszedł do sądu. I wygrał z "Matką Kurką"

O finale długiego procesu informuje sam Jerzy Owsiak na Facebooku. Z jego relacji wynika, że w I instancji wygrał proces z "Matką Kurką".

- Wystarczy? Choć w materiale, który oceniał sąd, wpisów był dużo więcej, to te wpisy blogera Matki Kurki wystarczyły, aby dziś, w pierwszej instancji, zapadł wyrok, który uznaje go winnego zniesławienia mojej osoby i skazuje na grzywnę w wysokości 6 tys. zł i nawiązkę w wysokości 20 tys. zł na Hospicjum dla Dzieci „Świetlikowo” - napisał Owsiak.

- Oby ten wyrok raz na zawsze zamknął to okropne i paskudne, jak to lubimy my Polacy mówić, głupie gadanie - podsumował.


MB

Fot. Jerzy Owsiak. Źródło: PAP/FOTON

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj127 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo