Szydło poparła Kurskiego w wyborach. Mastalerek nie wytrzymał

Redakcja Redakcja PiS Obserwuj temat Obserwuj notkę 86
- Obrzydliwe - tak Marcin Mastelerek skomentował spot Jacka Kurskiego, któremu poparcia udzieliła była premier Beata Szydło. Szef gabinetu politycznego prezydenta Andrzeja Dudy dał wyraz niezadowoleniu z obrotu kampanii w wykonaniu PiS.

Spot Kurskiego z Szydło

Gdyby Beata Szydło głosowała z Mazowsza, postawiłaby na Jacka Kurskiego - deklaruje europosłanka, jedna z najpopularniejszych postaci w środowisku Zjednoczonej Prawicy. Była premier uścisnęła w spocie dłoń dawnemu szefowi TVP. Kurski zamieścił filmik kampanijny w mediach społecznościowych. 

- Dziękuję Beato, dziękuję Pani Premier - napisał. 

Nie od dziś wiadomo, że współpracownik prezydenta Marcin Mastalerek nie jest fanem Kurskiego. Podobnie zresztą jak Andrzej Duda, który swego czasu za rządów PiS miał postawić ultimatum partii rządzącej - dymisja Kurskiego w zamian za podpis pod rekompensatą w wysokości 3 mld złotych dla TVP. 


Mastalerek: Obrzydliwe

Mastalerek postanowił opublikować komentarz o treści "obrzydliwe", reagując na spot kandydata do Parlamentu Europejskiego. 

To o tyle zaskakujący wpis, że Szydło współpracowała z Dudą mocno w kampaniach z 2015 roku, a także 2020 r. Czy reakcja Mastalerka jest wystarczającym dowodem na osłabienie politycznej chemii między byłą premier a prezydentem?  


GW

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka