Zaskoczenie w sondażu. Mimo taśm o Funduszu Sprawiedliwości poparcie dla PiS rośnie

Redakcja Redakcja Sondaż Obserwuj temat Obserwuj notkę 153
PiS znowu jest sondażowym liderem. Partia Jarosława Kaczyńskiego, mimo bardzo niekorzystnych publikacji na temat wydatkowania środków z Funduszu Sprawiedliwości przez polityków Suwerennej Polski, wyprzedziła Koalicję Obywatelską w notowaniu Opinii24 dla TVN24.

Afera z taśmami nie uderza na razie w PiS

Sondaż przeprowadzono już po publikacji taśm Tomasza Mraza, byłego urzędnika w resorcie sprawiedliwości, który przez dwa lata nagrywał ministrów z Suwerennej Polski. Funduszem Sprawiedliwości - oprócz przejętej kilka miesięcy temu przez rząd prokuratury - zajmuje się mecenas Roman Giertych, pełnomocnik świadka koronnego i jednocześnie szef parlamentarnej komisji ds. rozliczeń gabinetu PiS. Jak się okazuje, na razie nie ma efektów w postaci topniejącego poparcia dla prawicy. 

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w najbliższą niedzielę, na PiS chciałoby zagłosować 29,8 proc. badanych. Koalicja Obywatelska uzyskała minimalnie gorszy wynik - 29,7 proc. Trzecia w stawce jest Konfederacja z rezultatem 11,6 proc., natomiast Trzecia Droga, którą poparło 11,2 proc. ankietowanych wyleciała z podium. Lewica z kolei może się pochwalić popularnością wśród 8,3 proc. pytanych.  


Spadek dla KO

To spore różnice już na pierwszy rzut oka w porównaniu z poprzednim, kwietniowym notowaniem Opinii24 dla TVN24. Wtedy KO zdobyła 33,8 proc. poparcia, a PiS — 26,4 proc. 78 proc. ankietowanych zadeklarowało udział w wyborach - 53 proc. "zdecydowanie tak" a 25 proc. "raczej tak". Opcję "nie" wybrało 18 proc. respondentów, z czego 8 procent "raczej nie", a 10 procent "zdecydowanie nie". Na odpowiedź "Nie wiem" wskazało 4 procent. 

 

Fot. Jarosław Kaczyński, prezes PiS/Donald Tusk, premier RP/PAP

GW

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj153 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka