Festyn dla dzieci, a gwiazda disco polo śpiewała o wódce i seksie. Oburzenie jest ogromne

Redakcja Redakcja Muzyka Obserwuj temat Obserwuj notkę 43
Pod Włocławkiem, gwiazda disco-polo AGBE wystąpiła na festynie zorganizowanym z okazji Dnia Dziecka, śpiewając najmłodszym... o wódce, bletkach i przygodnym seksie. Głosom oburzenia nie ma końca, a lokalni politycy tłumaczą się "brakiem innych dostępnych wykonawców".

We wsi Nasiegniewo leżącej nieopodal Włocławka 29 maja zorganizowano imprezę skierowaną dla najmłodszych z dysfunkcyjnych rodzin. Ta szczytna na pierwszy rzut oka inicjatywa wywołała jednak burzę w sieci, a wszystko przez występ gwiazdy muzyki disco-polo AGBE. Dzięki staraniom starostwa, podczas obchodów Powiatowego Dnia Dziecka i Dnia Rodzicielstwa Zastępczego w Nasiegniewie kilkulatki mogły posłuchać piosenek o alkoholu, narkotykach, przygodnym seksie i pieniądzach. Wystarczy rzucić okiem na kilka tekstów, które AGBE prezentuje swojej publice.  


Bletki, wódka i wulgarność w piosence AGBE

"Ona działa na mnie jak, jak wódka i bletki, jak imprezy i setki, jak pieniądze i Fendi"; "Żadne f***k you, ani j*b twoja mać, nie zastąpi soczystego k***a mać"; "200 koni w BMW-icy ostra będzie jazda, a błyskotki za pieszczotki to się zawsze sprawdza, on to mój ideał a ja jego gwiazda, zazdrości mi każda napalona laska" – to refreny największych hitów gwiazdy disco-polo. Właśnie przy takiej muzyce bawić się mogły nasiegniewskie dzieci.

Nagranie z koncertu na pikniku trafiło do Internetu i szybko wywołało prawdziwą burzę. Wielu użytkowników social mediów nie kryło swojego oburzenia w stosunku do władz Włocławka, które przecież musiały wiedzieć, jacy artyści pojawią się na imprezie. W nagłośnieniu afery pomogli również lokalni dziennikarze; "Na imprezie przygotowanej z myślą m.in. o dzieciach odebranych biologicznym rodzicom, bo ci mieli problemy z alkoholem i innymi uzależnieniami, nie powinny być prezentowane utwory o piciu" – donosiła "Gazeta Pomorska".  


Polityk z Trzeciej Drogi organizatorem koncertu

Starosta powiatu włocławskiego, Roman Gołębiewski z Trzeciej Drogi był jedną z osób organizujących wydarzenie. W odpowiedzi na krytykę, stwierdził jedynie, że wybór padł na AGBE głównie przez naglące terminy. "Ze względu na rozpoczęcie sezonu plenerowego oraz dużą liczbę wydarzeń z okazji Dnia Dziecka, nie było dostępnych innych wykonawców. Analizując sytuację, a także krótki czas, przystaliśmy na propozycję" - mówił polityk.  


Fot. AGBE 

Salonik24


Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura