Fot. PAP/Abaca
Fot. PAP/Abaca

Polski "Spider-Man" wpadł w Argentynie. Grozi mu odsiadka

Redakcja Redakcja Świat Obserwuj temat Obserwuj notkę 7
Argentyńska policja zatrzymała we wtorek Polaka, który bez lin zabezpieczających wspinał się na 30-piętrowy wieżowiec w Buenos Aires – podały miejscowe media. Według prasy strażacy złapali go, gdy był już na wysokości 25. piętra.

Polak zwany "Spider-Manem" wspinał się na budynek

Media pokazały nagrania i zdjęcia przedstawiające młodego mężczyznę w koszulce argentyńskiej reprezentacji piłkarskiej, wspinającego się na wieżowiec Globant Tower w stołecznej dzielnicy Retiro. Według dziennika „Clarin” budynek ma 125 metrów wysokości, a śmiałek został zatrzymany „niedługo przed dotarciem na szczyt”.

Zatrzymanym okazał się 36-letni polski influencer Marcin Banot – podały argentyńskie media, w tym stacja TN, portal Infobae oraz dzienniki „Pagina 12”, „El Cronista” i „La Nacion”. Mężczyzna znany jest jako... „Spider-Man”.

Stacja TN przekazała, że Banot zamieścił na swoim kanale w jednej z sieci społecznościowych filmik, na którym widać go po zatrzymaniu przez policję, gdy siedzi w radiowozie zakuty w kajdanki.


Prokuratura chce aresztu dla Polaka. Grozi mu surowa kara

Zdaniem źródeł portalu Infobae, prokuratura wniosła o aresztowanie wspinacza pod zarzutem przestępstwa, polegającego na naruszeniu miru domowego lub lokalu komercyjnego, za co grozi kara od sześciu miesięcy do dwóch lat więzienia.

Szef lokalnych władz miasta Buenos Aires Jorge Macri zapowiedział, że będzie wnioskował do wymiaru sprawiedliwości, aby nakazał wspinaczowi zapłacić za „całą operację” przeprowadzoną przez służby. „El Cronista” przekazało, że Banot został wcześniej zatrzymany podczas wspinaczki bez zabezpieczeń i zezwolenia na 210-metrową Wieżę Montparnasse w Paryżu. W przeszłości wspiął się także m.in. na warszawski Hotel Marriott.

MB

Fot. Mężczyzna w stroju Spider Mana. Zdjęcie przykładowe Źródło: PAP/Abaca

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj7 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka