Niemiecka policja podrzuca imigrantów do Polski. Fot. chojna24.pl, needpix.com/CC0
Niemiecka policja podrzuca imigrantów do Polski. Fot. chojna24.pl, needpix.com/CC0

Niemcy przewożą do Polski imigrantów. "Czekamy na wyjaśnienia"

Redakcja Redakcja Imigranci Obserwuj temat Obserwuj notkę 200
Kamery monitoringu zarejestrowały jak niemiecki radiowóz na parkingu w przygranicznym Osinowie Dolnym wysadził rodzinę imigrantów. Policjanci szybko odjechali, a pozostawione osoby odeszły w nieznanym kierunku. Polskie służby badają sprawę. Poproszono również o wyjaśnienia niemiecką policję.

Niemcy podrzucili imigrantów do Polski 

Portal chojna24.pl pisze o incydencie w Osinowie Dolnym (woj. zachodniopomorskie). W piątek około godziny 9:00 kamery monitoringu zarejestrowały jak niemiecki radiowóz na jednym z parkingów wysadził rodzinę imigrantów. "Policyjny radiowóz z Niemiec zaparkował na parkingu, wysiadło z niego kilka osób pochodzenia bliskowschodniego - dwie dorosłe osoby i trójka dzieci" – czytamy na stronie lokalnego portalu. 


Świadek zdarzenia przekazał portalowi, że auto niemieckiej policji szybko odjechało, a pozostawieni ludzie mieli zaczepiać przechodniów, a następnie opuścić parking i udać się w kierunku jednego z dużych dyskontów. 


Reakcja polskich służb 

Chojna24.pl podaje, że na miejsce przybyła polska policja oraz poinformowano straż graniczną. Sprawę bada obecnie także Morski Oddział Straży Granicznej (MOSG). – Zwróciliśmy się do niemieckiej policji z prośbą o wyjaśnienie. Czekamy na odpowiedź – przekazał w rozmowie z o2.pl rzecznik MOSG Tadeusz Gruchalla-Wensierski.

Rzecznik dodał również, że incydent bada Straż Graniczna poprzez Centrum Współpracy Służb Granicznych, Policyjnych i Celnych.

Jak pisaliśmy w Salon24, na granicy polsko-niemieckiej prowadzone są push-backi. Tylko od stycznia zawrócono ponad 3 tys. nielegalnych imigrantów, którzy chcieli dostać się do naszego zachodniego sąsiada.

MP

Niemiecka policja podrzuca imigrantów do Polski. Fot. chojna24.pl, needpix.com/CC0

Czytaj dalej:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj200 Obserwuj notkę

Komentarze

Pokaż komentarze

Inne tematy w dziale Polityka