Miss Rzeszowa 2024. Fot. Instagram/@forrest_victoria
Miss Rzeszowa 2024. Fot. Instagram/@forrest_victoria

Nowa Miss Rzeszowa chłostana w sieci. Rasizm rozwścieczył Hannę Lis

Redakcja Redakcja Moda i uroda Obserwuj temat Obserwuj notkę 90
Tytuł Miss Rzeszowa 2024 zdobyła Victoria Forres – czarnoskóra influencerka. Zwyciężczyni konkursu nie może jednak cieszyć się ze swojego sukcesu, ponieważ dotykają ją rasistowskie komentarze... W sieci nie brakuje głosów oburzenia: "K**wa mać, co wy, patridioci, macie we łbach?"

Burza po wyborach Miss Rzeszowa 

Victoria Forres to czarnoskóra influencerka o polskim pochodzeniu, która chociaż urodziła się w Anglii, na miejsce zamieszkania wybrała Rzeszów. Kobieta mieszka w stolicy Podkarpacia od lat, więc gdy ogłoszono tegoroczne wybory na Miss Rzeszowa, czując się Rzeszowianką, postanowiła wystartować w konkursie. Ostatecznie okazała się zwyciężczynią tytułu; jak wspominała, po wygranej otrzymała wiele gratulacji i pozytywnych komentarzy...

Szybko okazało się jednak, że w sieci nie brakowało również hejtu wymierzonego w jej stronę. W stronę Forres padło kilka rasistowskich uwag, a redaktor "Najwyższego Czasu!", Tomasz Sommer, również nie powstrzymał się od wbicia jej szpili. "Widzieliście Miss Rzeszowa? Tak właśnie wyglądają dziewczyny w tym mieście. Za rok będzie baba z jajami?" – napisał na portalu X.


Nowa Miss Rzeszowa odpowiada na hejt 

Gdy Forres dowiedziała się o przykrych komentarzach na swój temat, postanowiła nagłośnić całą sprawę za pośrednictwem social mediów. Udostępniła kilka z bolących ją wypowiedzi i skomentowała, mówiąc:

– Nie mieści mi się to w głowie, skala chamstwa i hejtu, jaka w ostatnich dniach mnie dosięgnęła, jest po prostu nie do opisania. Nie możecie niektórzy przeboleć tego, że ja wygrałam. To jest takie żałosne (...). Nie zostawię tej sprawy tak łatwo. Czegoś takiego się w życiu nie spodziewałam.

Lis w obronie Miss Rzeszowa 

Afera wokół wyborów Miss Rzeszowa 2024 wyszła poza samo podkarpackie miasto i szybko stała się głośnym tematem także wśród innych celebrytów. Hannę Lis na tyle oburzył hejt kierowany w stronę Forres, że postanowiła nagłośnić całą sprawę, uderzając również w "patr-idiotów"... 

"Piękna, młoda kobieta, Polka, zostaje miss Rzeszowa. A na Twitterze taki komentarz. K**wa mać, co wy, patridioci, macie we łbach?" – komentowała rozwścieczona Hanna Lis. 

Salonik

Miss Rzeszowa 2024. Fot. Instagram/@forrest_victoria

Czytaj dalej:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj90 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości