Były rzecznik MSZ Łukasz Jasina szuka pracy. Fot. PAP/Marcin Obara
Były rzecznik MSZ Łukasz Jasina szuka pracy. Fot. PAP/Marcin Obara

Był rzecznikiem MSZ i znanym publicystą. Teraz szuka pracy na X

Redakcja Redakcja Praca Obserwuj temat Obserwuj notkę 9
Były rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych Łukasz Jasina zaskoczył swoim najnowszym wpisem na X. Publicysta pisze w nim, że "poszukuje stałej pracy". Jasina w przeszłości pisał m.in. do "Kultury Liberalnej", a z funkcją rzecznika w MSZ pożegnał się w cieniu skandalu.

Łukasz Jasina żegna się z "wielką" polityką 

Kariera polityczna Łukasza Jasiny dobiega końca. Były rzecznik MSZ stracił pracę w październiku 2023 roku, kiedy to wywołał kontrowersje słowami, że prezydent Wołodymyr Zełenski powinien "wziąć jako Ukraina większą odpowiedzialność" za Wołyń, czym wywołał gniew ambasadora Wasyla Zwarycza.

Jasina próbował jeszcze swoich sił w polityce, ale bezskutecznie. W wyborach lokalnych jako kandydat komitetu wyborczego Porozumienie i Rozwój do Rady Miejskiej w Hrubieszowie osiągnął drugi wynik na liście, jednak mandat przypadł jedynie kandydatce PiS.


Jasina szuka pracy 

Łukasz Jasina oprócz tego, że większości znany jest jako były rzecznik MSZ, to ma również przeszłość w mediach. Pisał m.in. do "Kultury Liberalnej". Z kolei z wykształcenia jest historykiem, dziennikarzem, publicystą i filmoznawcą. Ma stopień naukowy doktora oraz jest stypendystą Harvarda czy University of Toronto.

Okazuje się, że tak bogate doświadczenie nie ułatwia mu znalezienia nowej pracy. Były rzecznik polskiej dyplomacji zaskoczył internautów wpisem na portalu X. "Osoba wykształcona w Polsce i USA czyli Ja poszukuję stałej pracy umożliwiającej opłacenie czynszu" – napisał.

Pod jego wpisem pojawiło się wiele prześmiewczych komentarzy. "Zbiór malin od sierpnia. Nocleg gwarantowany. Woda, drożdżówki etc. Zapraszam" – napisał Marcin Tyc, dziennikarz "Newsweeka". Internauci sugerują Jasinie również, żeby poszukał pracy na Ukrainie - nawiązując tym samym do wpisu, który przesądził o stracie funkcji rzecznika MSZ.

MP

Były rzecznik MSZ Łukasz Jasina szuka pracy. Fot. PAP/Marcin Obara

Czytaj dalej:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj9 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo