Donald Tusk. Fot. PAP/Rafał Guz
Donald Tusk. Fot. PAP/Rafał Guz

Tusk zdecydował. Liberalizacja aborcji i związki partnerskie już wkrótce

Redakcja Redakcja Rząd Obserwuj temat Obserwuj notkę 96
Będziemy głosować za depenalizacją aborcji; będziemy głosować za związkami partnerskimi jako projektem rządowym, chociaż nie wszystkich udało mi się przekonać - napisał w środę na portalu X premier Donald Tusk. Kończymy dyskusję, czas na decyzje – oświadczył.

Tusk: Będziemy głosować za depenalizacją aborcji i za związkami partnerskimi jako projektem rządowym

„Będziemy głosować za depenalizacją aborcji. Będziemy głosować za związkami partnerskimi jako projektem rządowym, chociaż nie wszystkich udało mi się przekonać. Kończymy dyskusję, czas na decyzje” - napisał w środę premier Donald Tusk na X.


Sejm w czwartek zajmie się projektem lewicy ws. aborcji

Na rozpoczynającym się w czwartek posiedzeniu Sejm ma przeprowadzić drugie czytanie złożonego przez Lewicę projektu zmian w Kodeksie karnym dotyczącego m.in. zniesienia kary więzienia za przeprowadzenie lub pomoc w dokonaniu aborcji za zgodą kobiety.

We wtorkowym wywiadzie z TVN24 prezydent Andrzej Duda powiedział, że nie podpisze ustawy zakładającej częściowej depenalizacji i dekryminalizację aborcji do dwunastego tygodnia ciąży, zapewniając jednoczenie, że kobiety w ciąży nie będą „w żaden sposób karane” za dokonanie aborcji.

Z kolei projekt ustawy o rejestrowanych związkach partnerskich - zakładający, że taki związek będą mogły zawrzeć dwie osoby pełnoletnie, stanu wolnego, niezależnie od płci - w ten poniedziałek pojawił się w wykazie prac legislacyjnychrządu. Do tej pory koalicja rządząca nie była zgodna, czy projekt powinien być zgłoszony jako poselski, czy rządowy.


KW

Źródło zdjęcia: Donald Tusk. Fot. PAP/Rafał Guz

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj96 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka