120 obserwujących
6268 notek
15705k odsłon
2774 odsłony

Niemcy żyją w strachu przed zamachami. Odwołano festiwal "Rock am Ring"

Festiwal "Rock am Ring" na celowniku terrorystów.
Festiwal "Rock am Ring" na celowniku terrorystów.
Wykop Skomentuj85

Policja w Nuerburgu (Nadrenia-Palatynat) zweryfikowała przesłanki, wskazujące na możliwy zamach terrorystyczny i odwołano koncerty w ramach festiwalu "Rock am Ring". To najpopularniejsza impreza w Niemczech pod gołym niebem.

Organizator imprezy, Marek Lieberberg w piątek wieczorem poprosił przybyłych o opuszczenie miejsca festiwalu ze względu na ogromne zagrożenie terrorystyczne. Rząd Nadrenii-Palatynat i niemiecka policja potwierdziły informacje o planowanym zamachu. Nie wiadomo jeszcze, czy festiwal "Rock am Ring", który miał trwać przez trzy dni, będzie kontynuowany.

Uczestnicy imprezy otrzymali przez głośnik informację: "Z powodu sytuacji zagrożenia terrorystycznego festiwal zostaje na dzisiaj przerwany. Mamy nadzieję, że jutro można będzie kontynuować. Prosimy, udajcie się do wyjść". Festiwalowicze "Rock am Ring" z wielkimi nadziejami oczekiwali na występ największej gwiazdy pierwszego dnia imprezy - rockowej kapeli Rammstein. Koncerty zabezpiecza aż 1200 policjantów i ochroniarzy. Środki bezpieczeństwa w Nuerburgu zostały wzmocnione po niedawnym zamachu w Manchesterze. W ciągu trzech dni festiwalu może pojawić się nawet 100 tys. osób. "Rock am Ring" organizowany jest na terenie toru wyścigowego, nieprzerwanie od 30 lat.

Źródło: TVN24/x-news


Największą imprezą w Europie będzie natomiast finał Ligi Mistrzów w Cardiff. Dzisiaj Juventus Turyn zmierzy się z obrońcą trofeum, Realem Madryt. Walijczycy obawiają się zagrożenia ze strony terrorystów. Hotele i miejsca wokół stadionu przypominają twierdzę. Mecz odbędzie się na 74-tysięcznym obiekcie z zamykanym dachem ze względów bezpieczeństwa. Jeszcze nigdy islamscy terroryści nie zaatakowali kibiców na stadionie. W listopadzie 2015 roku, gdy zamachy dotknęły Paryż, samobójca wysadził się nieopodal Stade de France, podczas meczu towarzyskiego Francja-Niemcy. Odgłosy bomby słychać było na murawie, kibice po meczu zostali poproszeni o pozostanie na swoich miejscach i ewakuowali się po kilkudziesięciu minutach od zamachów terrorystycznych.

Źródło: PAP

GW


© Artykuł jest chroniony prawem autorskim. Wykorzystanie tylko pod warunkiem podania linkującego źródła.


Wykop Skomentuj85
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka