154 obserwujących
7987 notek
21070k odsłon
2751 odsłon

Legia ma szansę nie zapłacić UEFA kary za powstańczą oprawę meczu

Oprawa kibiców Legii Warszawa przed meczem z Astaną. Fot. PAP/Bartłomiej Zborowski
Oprawa kibiców Legii Warszawa przed meczem z Astaną. Fot. PAP/Bartłomiej Zborowski
Wykop Skomentuj85

Jeśli UEFA nałoży karę na Legię Warszawę, internauci obiecują zrzutkę, aby klub nie musiał zapłacić nawet złotówki.

UEFA wszczęła postępowanie dyscyplinarne przeciwko Legii Warszawa w związku przygotowaną przez kibiców oprawą przed środowym meczem z Astaną.

Wizerunek chłopca z Powstania Warszawskiego, do którego z broni celuje Niemiec  - tak wyglądała oprawa kibiców Legii Warszawa podczas rewanżowego spotkania eliminacji Ligi Mistrzów z FK Astana.  Oprawa przypominała, kto jest odpowiedzialny za zbrodnie w Powstaniu Warszawskim. Kibice wywiesili transparent z napisem: "W czasie Powstania Warszawskiego Niemcy zabili 160 000 ludzi, tysiące z nich były dziećmi". W tle biało-czerwona kartoniada oraz wizerunek małego powstańca, któremu żołnierz w niemieckim mundurze przykłada pistolet do głowy.

UEFA w związku z oprawą poinformowała o wszczęciu postępowanie dyscyplinarnego przeciwko Legii Warszawa, stawiając dwa zarzuty: naruszenie art. 38 Regulaminu Bezpieczeństwa i Ochrony UEFA, czyli zablokowanie przejść na schodach oraz art. 16 ust. 2 Regulaminu Dyscyplinarego, który mówi o wywieszeniu nielegalnego banera. Według przepisów Federacji, podczas meczów transparenty niezwiązane z wydarzeniem sportowym są zakazane.

Kibice, dziennikarze i politycy zapowiadają zbiórkę na ewentulaną karę dla Legii.  "Od razu zaznaczam - sam się dorzucę na zbiórkę i dodatkowo włączę się mocno w promowanie akcji!" - zapowiedział wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki.

Posiedzenie Komisji Dyscyplinarnej UEFA odbędzie się17 sierpnia. Wtedy zapadnie decyzja o ewentualnej karze dla Legii.

KJ

Uwaga! © Artykuł jest chroniony prawem autorskim. Wykorzystanie tylko pod warunkiem podania linkującego źródła.

Wykop Skomentuj85
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Sport