Pół miliona złotych za wpis na Twitterze. Wellman wygrała proces z Piekarą

Dorota Wellman. Fot. TVN
Dorota Wellman. Fot. TVN

To może być najdroższy "twitt" w historii polskich mediów społecznościowych. Celebrytka Dorota Wellman oburzyła się po wpisie Jacka Piekary na temat aborcji. Skierowała sprawę do sądu i wygrała łącznie ok. pół miliona złotych zadośćuczynienia.

"Do aborcji potrzebne jest zapłodnienie... do zapłodnienia potrzebny jest seks. Dobrze wiedzieć, że Dorocie Wellman nie grozi aborcja!" - napisał w październiku 2016 roku Jacek Piekara po pierwszych "Czarnych Protestach". Wpis nie spodobał się prezenterce telewizyjnej, która - ku zaskoczeniu autora złośliwego komentarza - skierowała sprawę do sądu. Jak wynika z relacji Piekary, sam zainteresowany o niczym nie wiedział, a sąd zgodził się ze stanowiskiem Wellman.

"O procesie mnie nie zawiadomiono, nie wiedziałem o nim i nie brałem udziału... Nieźle, co?" - poinformował pisarz fantasy. Łącznie, po uprawomocnieniu wyroku, Piekarze grozi 470 tys. złotych kary - musi przelać część pieniędzy na fundację charytatywną i w poczet zadośćuczynienia Doroty Wellman. 360 tys. złotych - tyle domaga się celebrytka w ramach przeprosin za wpis na Twitterze.

Piekara nie wiedział ani o rozprawach, ani o finalnej decyzji sądu. Relacjonuje, że o wszystkim poinformował go komornik. Pisma z sądu z wezwaniem na rozprawy zostały wysłane na stary adres zamieszkania pisarza, gdzie już nie mieszka. Wyrok wydano zaocznie. Według Piekary, sąd odmówił na prośbę o wznowienie procesu.

Sebastian Kaleta, członek komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji, ocenił, że to najdroższy twitt w historii polskiego twittera:

Zażalenie Piekary na wyrok Sądu Okręgowego w Warszawie zostało odrzucone. Pisarz rozważa skierowanie sprawy do Strasburga, jeśli nie dojdzie do procesu z jego udziałem.

GW


© Artykuł jest chroniony prawem autorskim. Wykorzystanie tylko pod warunkiem podania linkującego źródła.

Lubię to! Skomentuj427 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka