Blog
Newsroom Salon24
Salon24 news
Salon24 news wydarzenia, newsy, komentarze
93 obserwujących 5371 notek 12495836 odsłon
Salon24 news, 18 stycznia 2018 r.

Pół miliona złotych za wpis na Twitterze. Wellman wygrała proces z Piekarą

6576 427 1 A A A
Dorota Wellman. Fot. TVN
Dorota Wellman. Fot. TVN

To może być najdroższy "twitt" w historii polskich mediów społecznościowych. Celebrytka Dorota Wellman oburzyła się po wpisie Jacka Piekary na temat aborcji. Skierowała sprawę do sądu i wygrała łącznie ok. pół miliona złotych zadośćuczynienia.

"Do aborcji potrzebne jest zapłodnienie... do zapłodnienia potrzebny jest seks. Dobrze wiedzieć, że Dorocie Wellman nie grozi aborcja!" - napisał w październiku 2016 roku Jacek Piekara po pierwszych "Czarnych Protestach". Wpis nie spodobał się prezenterce telewizyjnej, która - ku zaskoczeniu autora złośliwego komentarza - skierowała sprawę do sądu. Jak wynika z relacji Piekary, sam zainteresowany o niczym nie wiedział, a sąd zgodził się ze stanowiskiem Wellman.

"O procesie mnie nie zawiadomiono, nie wiedziałem o nim i nie brałem udziału... Nieźle, co?" - poinformował pisarz fantasy. Łącznie, po uprawomocnieniu wyroku, Piekarze grozi 470 tys. złotych kary - musi przelać część pieniędzy na fundację charytatywną i w poczet zadośćuczynienia Doroty Wellman. 360 tys. złotych - tyle domaga się celebrytka w ramach przeprosin za wpis na Twitterze.

Piekara nie wiedział ani o rozprawach, ani o finalnej decyzji sądu. Relacjonuje, że o wszystkim poinformował go komornik. Pisma z sądu z wezwaniem na rozprawy zostały wysłane na stary adres zamieszkania pisarza, gdzie już nie mieszka. Wyrok wydano zaocznie. Według Piekary, sąd odmówił na prośbę o wznowienie procesu.

Sebastian Kaleta, członek komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji, ocenił, że to najdroższy twitt w historii polskiego twittera:

Zażalenie Piekary na wyrok Sądu Okręgowego w Warszawie zostało odrzucone. Pisarz rozważa skierowanie sprawy do Strasburga, jeśli nie dojdzie do procesu z jego udziałem.

GW


© Artykuł jest chroniony prawem autorskim. Wykorzystanie tylko pod warunkiem podania linkującego źródła.

Opublikowano: 18.01.2018 11:21. Ostatnia aktualizacja: 18.01.2018 11:21.
Autor: Salon24 news
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Dziękujemy za zgłoszenie. Przy okazji odkryliśmy podszywanie się pod innych użytkowników s24.
  • To dane dla sprzedaży ogółem: a sprzedaż ogółem to suma sprzedaży egzemplarzowej wydań...
  • Sprawdziliśmy, kiedy pojawiło się więcej danych. Samolot wyglądał inaczej, był żółty -...

Tematy w dziale Polityka