Blog
Newsroom Salon24
Salon24 news
Salon24 news wydarzenia, newsy, komentarze
93 obserwujących 5374 notki 12503861 odsłon
Salon24 news, 12 marca 2018 r.

Niemcy zmieniają politykę wobec uchodźców. "Szybsze procedury azylowe i deportacje"

913 38 0 A A A
Angela Merkel i Horst Seehofer. fot. PAP/EPA/CLEMENS BILAN
Angela Merkel i Horst Seehofer. fot. PAP/EPA/CLEMENS BILAN

Przyszły szef niemieckiego MSW Horst Seehofer zapowiedział zmiany w podejściu do uchodźców, m.in. przyspieszenie procedur azylowych i konsekwentne deportacje.

W nowym rządzie Niemiec szef bawarskiej CSU Horst Seehofer obejmie resort spraw wewnętrznych. Według informacji, które podała niemiecka agencja prasowa, Seehofer ma być zaprzysiężony na szefa MSW 14 marca w Berlinie. Pełnioną obecnie funkcję premiera Bawarii powinien zgodnie z planem pełnić do wyborów do regionalnego parlamentu w październiku, jednak ustąpi z niej dzień wcześniej w związku z przyjęciem stanowiska w rządzie Angeli Merkel.

Niemcy zmieniają podejście wobec uchodźców

Horst Seehofer, zapowiada zaostrzenie polityki migracyjnej kraju. Były premier Bawarii podkreślił, że chociaż Niemcy pragną być "otwartym na świat, liberalnym krajem", to polityka dotycząca bezpieczeństwa obywateli wymaga zmiany. Seehofer chce zdecydowanie zaostrzyć procedury azylowe i prawo dotyczące deportacji migrantów.

- Liczba deportacji musi znacznie wzrosnąć. Szczególnie w przypadku przestępców i osób stanowiących zagrożenie dla bezpieczeństwa publicznego. Musimy działać bardziej stanowczo - powiedział w wywiadzie dla "Bild am Sonntag".

Także na łamach tego samego wydania czasopisma wiceszefowa SPD Manuela Schwesig wezwała socjaldemokratów, aby zaczęli otwarcie rozmawiać o deficytach w integracji uchodźców.

- My wszyscy, w tym też SPD, musimy przyznać sami przed sobą, że z ludźmi trzeba dobitniej i szczerzej prowadzić dyskusje na temat faktycznych możliwości integracji, nie kwestionując przy tym samego przyjmowania uchodźców - powiedziała premier Meklemburgii-Pomorza Przedniego. W jej opinii, te „zaległości są do nadrobienia”.

Zapowiedzi Seehofera

Bawarski polityk, oprócz zwiększenia liczby deportacji imigrantów, zapowiada również inwestycje w sprzęt policji. Funkcjonariusze mają otrzymać nowe wyposażenie techniczne. Ponadto w całych Niemczech, w miejscach szczególnie ważnych dla bezpieczeństwa publicznego zostaną zainstalowane kamery monitoringu.

Jeśli chodzi o inne zmiany, to szczególnie „zagrożona jest" – w opinii Seehofera - spójność społeczna w Niemczech. Dlatego przyszły szef MSW, w którego resorcie powstanie wydział ds. ojczyzny, chce powołać do życia „koalicję wartości”, jaka istnieje już w jego rodzinnej Bawarii. Składa się ona tam z przedstawicieli wyznań i Kościołów, sportu, organizacji pozarządowych, organizacji charytatywnych, fundacji i stowarzyszeń. Horst Seehofer podkreślał w "Bild am Sonntag", że nie chodzi na tym forum o bawarskie stroje ludowe jak Dirndl czy skórzane spodnie, „ale o równość w warunkach życia we wszystkich regionach i spójność społeczną”.

żródło: dpa, Deutsche Welle

KJ

© Artykuł jest chroniony prawem autorskim. Wykorzystanie tylko pod warunkiem podania linkującego źródła.

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Dziękujemy za zgłoszenie. Przy okazji odkryliśmy podszywanie się pod innych użytkowników s24.
  • To dane dla sprzedaży ogółem: a sprzedaż ogółem to suma sprzedaży egzemplarzowej wydań...
  • Sprawdziliśmy, kiedy pojawiło się więcej danych. Samolot wyglądał inaczej, był żółty -...

Tematy w dziale Polityka