164 obserwujących
9104 notki
24068k odsłon
  3070   0

Konwencja PiS. Padły bardzo ważne deklaracje o obniżce ZUS i wyprawkach szkolnych

Konwencja PiS w Warszawie. Fot. PAP/Radek Pietruszka
Konwencja PiS w Warszawie. Fot. PAP/Radek Pietruszka

PiS zorganizowało wyborczą konwencję pod hasłem "Polska jest jedna". Jarosław Kaczyński zapowiedział obniżenie pensji posłów i samorządowców, a Mateusz Morawiecki radykalną zniżkę składek ZUS dla przedsiębiorców.

To ma być start w wyborczym peletonie do wyborów samorządowych, które będą poważnym sprawdzianem przed przyszłorocznym głosowaniem do parlamentu. PiS zamierza wysłać w Polskę polityków, by przekonać wyborców do swojego programu.

PiS ruszy w Polskę

- Dziś potrzebny jest wysiłek, wielka trasa. Chcemy dotrzeć do wszystkich województw, powiatów, wielu miast niepowiatowych i na wieś, by przekazać, co zrobiliśmy, ale bez pychy, spokojnie - powiedział Jarosław Kaczyński. - Ja robię tu za konferansjera - odparł na okrzyki "Jarosław, Jarosław". Spotkania z mieszkańcami różnych województw potrwają aż do lipca. Pierwsze wyjazdy polityków PiS ruszą już w niedzielę - zaplanowano 30 wydarzeń.

- Była mowa o dobrej zmianie. Tak, trwa dobra zmiana, ale tę dobrą zmianę trzeba nieustannie podtrzymywać, także poparcie dla niej, bo w życiu publicznym, bo w życiu politycznym nic nie jest dane raz na zawsze. Trzeba nieustannie pracować, nieustannie rozmawiać - przypomniał na konwencji Kaczyński.


Zdaniem prezesa PiS, sondaże są niewiarygodne. Przytoczył wyniki badań z kampanii prezydenckiej w 2005 roku, gdy zdecydowanym faworytem był Donald Tusk, a wybory wygrał Lech Kaczyński. Jarosław Kaczyński nie zamierza jednak - jak zaznaczył - dezawuować sondaży.

image
Jarosław Kaczyński na konwencji PiS. Fot. PAP/Radek Pietruszka 

- To nie oznacza, że mamy w jakiś sposób lekceważyć nową dla nas sytuację. Wielokrotnie przed tym ostrzegałem, że my możemy przegrać, chociaż to będzie przegrana przede wszystkim nas samych ze sobą - przemawiał prezes PiS. Zwrócił się również do polityków swojego ugrupowania: - Musimy być partią czystych rąk. Żadnego zmiłowania dla tych, którzy będą te ręce brudzić - apelował Kaczyński. - Kwestia moralności jest niesłychanie ważna, musimy być w polityce ludźmi bez skazy, musimy starać się robić wszystko, by nic nam nie można było zarzucić - dodał. Według prezesa PiS, to jest "normalność" w polityce. - To oni są nienormalni - nawiązał do opozycji w kontekście rozliczania polityków.


Niższy ZUS, CIT, wyprawki szkolne

Mateusz Morawiecki zaproponował na konwencji partii rządzącej obniżkę ZUS-u. - Naszą pierwszą propozycją jest niższy ZUS. To propozycja skierowana dla drobnych przedsiębiorców - niższy ZUS, bardziej proporcjonalny, przy niższych przychodach do wysokości 2,5 krotności wynagrodzenia minimalnego, czyli 5300 złotych - przedstawił propozycję.

To nie wszystko. Premier jest zdecydowany wypłacić tzw. wyprawki szkolne dla wszystkich dzieci do 18. roku życia - po 300 złotych na rok szkolny. - Projekt wyprawka albo dobry start zakłada, że każde dziecko w wieku szkolnym otrzyma 300 zł przed rozpoczęciem roku szkolnego - powiedział.

Morawiecki ujawnił, że rząd przedstawi projekt obniżenia podatku CIT z 15 do 9 procent dla małych firm. W 2019 roku ma ruszyć na dobre program Mieszkanie Plus - premier zapowiedział budowę 100 tys. mieszkań.

- Wcześniej rządzili ci, którzy mieli kamień zamiast serca dla polskich przedsiębiorców. Oni mają tylko jeden program - "antypis". My też mamy tylko jeden program, nasz program nazywa się Polska - podsumował Mateusz Morawiecki.


Źródło: PAP

GW

© Artykuł jest chroniony prawem autorskim. Wykorzystanie tylko pod warunkiem podania linkującego źródła.
Naszą pierwszą propozycją jest niższy ZUS

Czytaj więcej na http://fakty.interia.pl/polska/news-konwencja-pis-pod-haslem-polska-jest-jedna-w-warszawie,nId,2569423#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox


Lubię to! Skomentuj413 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka