108 obserwujących
5796 notek
13907k odsłon
1652 odsłony

PiS ruszyło w Polskę. Kaczyński: 300 złotych dla każdego ucznia w tym roku

Jarosław Kaczyński. Fot. PAP/Paweł Jaskółka
Jarosław Kaczyński. Fot. PAP/Paweł Jaskółka
Wykop Skomentuj196

Premier Mateusz Morawiecki pojechał do Skawiny, a prezes PiS, Jarosław Kaczyński spotkał się z wyborcami w Trzciance w województwie wielkopolskim. - Mamy pełen budżet i zrealizowane wielkie kontrakty społeczne, wielkie kontakty zbrojeniowe, krótko mówiąc: pokazaliśmy, że można - stwierdził przywódca partii rządzącej.

- Chcemy wielkiej rozmowy z Polakami, chcemy przekazać pokrótce, co już zostało zrobione i co ma być zrobione w najbliższym czasie - powiedział Jarosław Kaczyński. W sobotę Beata Szydło na konwencji PiS przyznała, że politycy obozu władzy "zasiedzieli się w Warszawie". Dlatego pojadą do wszystkich województw, by przekonać wyborców do programu Zjednoczonej Prawicy. Kaczyński oszacował, że w ciągu najbliższych 8 miesięcy dojdzie do ok. 700 spotkań w różnych miejscach Polski z udziałem przedstawicieli PiS.

Premier: „Piątka Morawieckiego” to odpowiedź na potrzeby społeczne

Chociaż minister Marek Suski sugerował w niedzielę rano, że projekty społeczne zostaną przedłożone przez rząd do "końca roku", partia rządząca przyspieszy wprowadzenie wypłat 300 złotych na każde dziecko w szkole.  - 300 złotych od końca sierpnia dla każdego ucznia. To bardzo istotna kwestia. (...) Emerytura dla tych kobiet, które urodziły czwórkę dzieci a nie pracowały. Przywileje dla rodzin, w których szybko urodzą się kolejne dzieci - to np. dłuższy urlop macierzyński - wyliczał Kaczyński kolejne zadania dla gabinetu Mateusza Morawieckiego.

            

image
Tłum zwolenników PiS w Trzciance (woj. wielkopolskie). 

Zdaniem prezesa PiS, sądy po reformie wymiaru sprawiedliwości zaczną działać sprawniej i kończy się czas "uprzywilejowanej kasty". - Musimy wielką zmianę w Polsce przeprowadzać po kolei, potrzebne jest nam na to jeszcze wiele lat. Musimy wygrać kolejne wybory parlamentarne i kolejne wybory prezydenckie, po to, by nikt nas nie blokował - oświadczył Kaczyński. Podczas spotkania w Trzciance pytania do prezesa PiS mogła zadawać publiczność.

Konwencja antyprzemocowa? - Z polskiego punktu widzenia niepotrzebna. Regulacje prawne działają dobrze, ale wiemy, że różnie z tym bywa w różnych miejscach kraju - powiedział Kaczyński.

Małżeństwa par jednopłciowych? - Dopóki rządzimy, małżeństw homoseksualnych nie będzie - komentował lider PiS.

Konwencja PiS. Padły bardzo ważne deklaracje o obniżce ZUS i wyprawkach szkolnych

- Kiedy aferzyści pójdą siedzieć? - takie pytanie zadał kolejny uczestnik spotkania z Kaczyńskim.  - Machina wymiaru sprawiedliwości działa powoli i działa z różnymi oporami. Jest tak, że prokuratorzy bardzo niechętnie robią coś, nie wszyscy, bo są również ci odważni, gdy pojawi się nazwisko jakiegoś polityka. Uruchomienie tego procesu nie jest łatwe - przyznał. - Co się odwlecze, to nie uciecze - dodał Kaczyński.

GW

© Artykuł jest chroniony prawem autorskim. Wykorzystanie tylko pod warunkiem podania linkującego źródła.
Wykop Skomentuj196
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka