112 obserwujących
6015 notek
14731k odsłon
1925 odsłon

Będą kolejne zmiany w rządzie? Długa rozmowa premiera z Jarosławem Kaczyńskim

Rząd Morawieckiego. fot. Wikimedia/Kancelaria Premiera
Rząd Morawieckiego. fot. Wikimedia/Kancelaria Premiera
Wykop Skomentuj62

Premier Mateusz Morawiecki rozmawiał z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim w poniedziałek popołudniu. Spotkanie miało miejsce w domu prezesa PiS i przeciągnęło się do późnych godzin nocnych.

Informację przekazał "Super Express" . Według dziennika minister energii Krzysztof Tchórzewski oraz minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel są blisko dymisji. Swoje stanowisko ma stracić także wicepremier ds. społecznych Beata Szydło. – Ci dwaj ministrowie nie tylko są negatywnie oceniani, ale rzucają kłody pod nogi Morawieckiemu. Stąd na przykład przejęcie przez szefa rządu nadzoru nad dwiema spółkami, Lotosem i Orlenem, które jeszcze do niedawna kontrolował Tchórzewski – mówi rozmówca "SE" z PiS.

image

Otoczenie Jarosława Kaczyńskiego przyznaje dziennikowi, że na razie najprawdopodobniej żadnych zmian nie będzie. – Prezes niezwykle dobrze ocenia działania Mateusza Morawieckiego i daje mu bardzo dużą swobodę działania, uważa jednak, że do zmian nie powinno dochodzić przed jesiennymi wyborami samorządowymi – mówi polityk PiS.

Szef rządu i prezes PiS mieli także rozmawiać m.in. o programie Dobry Start, wyższej waloryzacji oraz dopłatach do mieszkań na wynajem. Kaczyński wraca obecnie do zdrowia po ponad miesięcznym pobycie w szpitalu spowodowanym urazem kolana i zabiegiem jakiemu musiał się w związku z tym poddać. Przeczytaj więcej o diagnozie Kaczyńskiego.

image

źródło: se.pl

KJ

© Artykuł jest chroniony prawem autorskim. Wykorzystanie tylko pod warunkiem podania linkującego źródła.

Wykop Skomentuj62
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka