120 obserwujących
6264 notki
15685k odsłon
874 odsłony

Dworczyk: Rekonstrukcja rządu możliwa jeszcze przed wyborami

Rekonstrukcja rządu jeszcze przed wyborami? fot. PAP
Rekonstrukcja rządu jeszcze przed wyborami? fot. PAP
Wykop Skomentuj51

Jest poważnie analizowany wariant, aby rekonstrukcja rządu została przeprowadzona jeszcze przed wyborami do PE - powiedział  w TVN24 szef kancelarii premiera Michał Dworczyk.

Dworczyk pytany w TVN24 o zmiany w rządzie powiedział, że w tej chwili nie jest żadną tajemnicą, iż są rozważane różne scenariusze dotyczące tej ewentualnej rekonstrukcji - czy czekać do wyborów i ministrowie odejdą dopiero po tym, jak zostaną ewentualnie wybrani, czy też zrobić rekonstrukcję przed wyborami do PE.

- Według mojej wiedzy tej decyzji jeszcze nie ma - dodał szef KPRM. Pytany czy decyzja w tej sprawie, to kwestia godzin, czy dni, odparł, że raczej nie będzie tak szybkich terminów, ale - jak zaznaczył - "na pewno jest analizowany poważnie wariant", aby rekonstrukcja została przeprowadzona jeszcze przed wyborami. Nie chciał jednak sprecyzować daty możliwej decyzji. - Nie chcę się wypowiadać na ten temat i to są decyzje zarezerwowane dla pana premiera i kierownictwa politycznego Prawa i Sprawiedliwości - zastrzegł.

Dopytywany, czy wszyscy ministrowie, którzy kandydują w wyborach do PE odejdą z rządu powiedział, że ma na myśli przynajmniej tych, którzy są na pierwszych miejscach w okręgach i przez to mają bardzo dużą szansę, aby trafić do PE. Powtórzył, że decyzja o zakresie zmian będzie zależała od decyzji premiera i kierownictwa PiS - czy będzie to tylko czwórka ministrów z pierwszych miejsc, czy również minister rodziny i pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska.

Zadeklarował, że będą dobrzy kandydaci na ich następców, ponieważ - jak przekonywał - PiS ma dużo kompetentnych polityków i ekspertów na swoim zapleczu. - Gdy będzie decyzja, że do tej rekonstrukcji ma dojść, na pewno będą dobrzy kandydaci, mogący zastąpić obecnych ministrów konstytucyjnych - powiedział Dworczyk.

- Nie mogę zaprzeczyć jakiemukolwiek nazwisku ani potwierdzić jakiegokolwiek nazwiska, bo decyduje o tym premier i kierownictwo polityczne partii - powiedział szef KPRM, pytany o przyszłość minister finansów Teresy Czerwińskiej, która nie kandyduje w eurowyborach, ale wymieniana jest w kontekście rekonstrukcji. Zapewnił, że sam bardzo ceni minister finansów i uważa, że jest ona świetnym ekspertem, świetnym ekonomistą, doskonałym wykładowcą akademickim i ministrem finansów.

- Tego rodzaju opowieści, kuluarowe ploteczki, zawsze są atrakcyjne z punktu widzenia mediów, ale zwykle nie mają nic wspólnego z rzeczywistością - powiedział Dworczyk, pytany czy minister Czerwińska jest dobrze oceniana. Zaznaczył, że jak każdy polityk ma ona swoich krytyków, ale on do nich nie należy.

Zobacz galerię zdjęć:

Kandydatka w wyborach do PE Beata Szydło podczas spotkania wyborczego.PAP/Piotr Polak
Kandydatka w wyborach do PE Beata Szydło podczas spotkania wyborczego.PAP/Piotr Polak Kandydatka w wyborach do PE Beata Szydło podczas spotkania wyborczego.PAP/Piotr Polak Kandydatka w wyborach do PE Beata Szydło podczas spotkania wyborczego.PAP/Piotr Polak Kandydatka w wyborach do PE Beata Szydło podczas spotkania wyborczego.PAP/Piotr Polak Kandydatka w wyborach do PE Beata Szydło podczas spotkania wyborczego.PAP/Piotr Polak +1 zdjęcie
Kandydatka w wyborach do PE Beata Szydło podczas spotkania wyborczego.PAP/Piotr Polak

KJ

Wykop Skomentuj51
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka