124 obserwujących
6371 notek
16098k odsłon
2677 odsłon

Kaczyński: Płacenie odszkodowań byłoby przyznaniem, że byliśmy sojusznikami Hitlera

Jarosław Kaczyński podczas konferencji prasowej. fot.PAP/Wojciech Olkuśnik
Jarosław Kaczyński podczas konferencji prasowej. fot.PAP/Wojciech Olkuśnik
Wykop Skomentuj210

Tylko władza Prawa i Sprawiedliwości jest jedyną prawdziwą gwarancją tego, że nie będziemy płacić żadnych roszczeń związanych z II wojną światową - podkreślił lider PiS Jarosław Kaczyński.

Podczas briefingu szef PiS odniósł się do wcześniejszej wypowiedzi kandydata Koalicji Europejskiej w wyborach do PE Włodzimierza Cimoszewicza, który na antenie TVN24 powiedział m.in., że "w naszym kraju za cnotę uważa się obronę tego, żeby nie zwrócić tego, co się komuś należy tylko dlatego, że był Żydem, do tego ofiarą Holokaustu". Był to komentarz do wypowiedzi m.in. premiera Mateusza Morawieckiego, który zapowiedział, że rząd przyjmie prawo, które zabezpieczy Polskę przed jakimikolwiek roszczeniami związanymi z II wojną światową.

- Wypowiedź pana Cimoszewicza jest pełna takiej wielkiej niechęci do Polski i Polaków. To charakterystyczne, ale zdumiewające, że nikt z Koalicji Europejskiej się od tego nie odciął. Wobec tego trzeba to traktować jako stanowisko całej Koalicji Europejskiej - skomentował w środę Kaczyński.

- My na tego rodzaju roszczenia się nie godzimy i nie mamy zamiaru niczego płacić. To Niemcy napadli na Polskę - podkreślił prezes PiS. -Tylko władza Prawa i Sprawiedliwości jest jedyną prawdziwą gwarancją tego, że nie będziemy płacić, że nie poniesiemy ogromnych szkód finansowych, i co jeszcze ważniejsze - wielkich szkód godnościowych, reputacyjnych - podkreślił Kaczyński.

KJ

Zobacz galerię zdjęć:

Jarosław Kaczyński podczas konferencji prasowej. fot.PAP/Wojciech Olkuśnik
Jarosław Kaczyński podczas konferencji prasowej. fot.PAP/Wojciech Olkuśnik Jarosław Kaczyński podczas konferencji prasowej. fot.PAP/Wojciech Olkuśnik Jarosław Kaczyński podczas konferencji prasowej. fot.PAP/Wojciech Olkuśnik Jarosław Kaczyński w Starogradzie Gdańskim. fot. PAP/Adam Warżawa Jarosław Kaczyński w Starogradzie Gdańskim. fot. PAP/Adam Warżawa +1 zdjęcie
Jarosław Kaczyński. fot. PAP
Wykop Skomentuj210
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka