169 obserwujących
9928 notek
25432k odsłony
  7597   0

"Mieszkanie Przyłębskiej jak centrum dowodzenia". Jest zdjęcie z wizyty Kaczyńskiego

Jarosław Kaczyński wychodzi z mieszkania Julii Przyłębskiej. Fot. "Gazeta Wyborcza"
Jarosław Kaczyński wychodzi z mieszkania Julii Przyłębskiej. Fot. "Gazeta Wyborcza"

"Gazeta Wyborcza" opublikowała zdjęcie z monitoringu w apartamencie przy al. Szucha. Widać na nim Jarosława Kaczyńskiego, wychodzącego z mieszkania Julii Przyłębskiej. Bywa tam również premier Mateusz Morawiecki.

"Zdarza się, że prezes partii Jarosław Kaczyński przyjeżdża do Przyłębskiej dwa, a nawet trzy razy w tygodniu. Do apartamentowca przy al. Szucha w Warszawie nie każdy może wejść – budynek jest chroniony, a gości wita konsjerż. Samochód polityka podjeżdża pod główne wejście, a prywatni ochroniarze lidera Prawa i Sprawiedliwości czekają w recepcji budynku. Czasami Kaczyński niesie reklamówkę, a towarzyszący mu ochroniarz teczkę z dokumentami" - relacjonuje "Gazeta Wyborcza" w tekście pt. "Centrum dowodzenia w domu Przyłębskiej".

Przyjaźń Kaczyńskiego z Przyłębską

Jarosław Kaczyński 10 dni temu ujawnił w "Pytaniu na śniadanie", że Julia Przyłębska jest jego odkryciem w życiu towarzyskim. - To naprawdę przemiła osoba: Julia Przyłębska. Ona jest prezesem Trybunału Konstytucyjnego, ale to są całkiem prywatne znajomości, bardzo lubię u niej bywać, zresztą tam bardzo wiele osób bywa, bo ona jest bardzo towarzyska - przyznał prezes PiS w TVP. Dziś "Gazeta Wyborcza" rozwinęła wątek prywatnych spotkań lidera partii rządzącej z prezes Trybunału Konstytucyjnego.

Kaczyński w "Pytaniu na śniadanie". Opowiedział o matce, kotach i jedzeniu

- W sporze między premierem a ministrem sprawiedliwości zawsze staje po stronie Morawieckiego, bo ze Zbigniewem Ziobrą jest w konflikcie - stwierdził jeden z anonimowych polityków PiS w rozmowie z gazetą. Jak twierdzą źródła "Gazety Wyborczej", to w mieszkaniu Przyłębskiej pod koniec 2017 roku kształtowała się rekonstrukcja rządu i awans Morawieckiego z pozycji wicepremiera na szefa rządu.

Jeszcze w 2016 roku Kaczyński krytykował poprzedniego prezesa TK, Andrzeja Rzeplińskiego, za utrzymywanie prywatnych kontaktów z politykami PO. Rzepliński uczestniczył również w marszach opozycji i KOD.

- Sądzę, że Pan Prezes powinien unikać kontaktów z politykami, bo jego funkcja obliguje do pewnej wstrzemięźliwości. Przypomnę, że Trybunał Konstytucyjny pełni ważną rolę, ale nie jest dodatkową izbą parlamentu i nie może w istocie decydować, arbitralne decyzje jednej instytucji to cecha autorytaryzmu - wskazywał Kaczyński w dyskusji z użytkownikami Facebooka w maju 2016 roku.

Zdjęcie z monitoringu w "Gazecie Wyborczej"

Redaktor naczelny portalu tvp.info zwrócił uwagę na inną sprawę - skąd "Gazeta Wyborcza" otrzymała zdjęcie z monitoringu przy al. Szucha?

- Jarosław Kaczyński mówi publicznie w telewizji, że spotyka się towarzysko z Julią Przyłębską. Po 10 dniach GW DOCIERA do zdjęcia z monitoringu, jak prezes Kaczyński wchodzi do bloku prezes Przyłębskiej. "Z reklamówką"! W Radzie Nadzorczej firmy ochroniarskiej tego obiektu zasiada Angelika Jarosławska - opisał Samuel Pereira.

Angelika Jarosławska, mimo młodego wieku - ma 28 lat - robi zawrotną karierę. Niedawno "Forbes" umieścił ją na liście 30 wpływowych kobiet przed 30. rokiem życia, zaangażowanych w sprawy gospodarki, kultury i polityki. W ciągu kilku lat z pogodynki TVP, Jarosławska stała się biznesmenką. Działa w Sieci Ambasadorów Przedsiębiorczości Kobiet, jest członkinią Rady Przedsiębiorczości Kobiet przy Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju. Jarosławska wzięła udział w promocji znanego filmu "Dywizjon 303". Jednocześnie bizneswoman była krytykowana za udział w Międzynarodowym Forum Ekonomicznym w Jałcie. Wydarzenie było finansowane przez rosyjskich okupantów na Krymie.

GW

Zobacz galerię zdjęć:

Angelika Jarosławska z rady nadzorczej firmy City Security.
Angelika Jarosławska z rady nadzorczej firmy City Security.
Spotkania towarzyskie Kaczyńskiego z Przyłębską
Lubię to! Skomentuj334 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka