162 obserwujących
8905 notek
23555k odsłon
3584 odsłony

Robert Biedroń nie odda mandatu do PE? Śmiszek: Jestem za tym, żeby był tam 5 lat

Lider Wiosny Robert Biedroń. fot. Wikimedia
Lider Wiosny Robert Biedroń. fot. Wikimedia
Wykop Skomentuj144

Robert Biedroń zapewniał przed wyborami do PE, że mandatu nie przyjmie lub z niego zrezygnuje. Krzysztof Śmiszek chciałby, żeby został w PE na całą kadencję.

Wiosna zdobyła w wyborach do Parlamentu Europejskiego 6,06 proc. Partii przypadły trzy mandaty w europarlamencie – dla Roberta Biedronia, Sylwii Spurek i Łukasza Kohuta.

W wyborach do Parlamentu Europejskiego Wiosna uzyskała trzy mandaty. Zdobyli je: Robert Biedroń, Sylwia Spurek i Łukasz Kohut.

O to, czy lider Wiosny pozostanie europosłem Śmiszek został zapytany w TOK FM w kontekście dwóch wypowiedzi Biedronia: z końca stycznia, gdy mówił w TVN24, że wystartuje do europarlamentu i nie przyjmie mandatu albo z niego zrezygnuje oraz z 21 maja, gdy pytany w radiowej Trójce Biedroń stwierdził, że obejmie mandat w PE.

- Robert Biedroń dzisiaj jest w Brukseli, jest szefem naszej krajowej delegacji trzyosobowej. Weszliśmy do frakcji socjaldemokratów i Robert Biedroń odebrał zaświadczenie i jest europarlamentarzystą - powiedział Śmiszek. Pytany, czy da się połączyć pracę w Brukseli z pracą w kraju, Śmiszek stwierdził, że tak. - Parlament Europejski pracuje w swoim rytmie, da się to bardzo mocno i precyzyjnie zaplanować - powiedział.

- Można poświęcić te kilka tygodni na to, żeby poprowadzić partię do jak najlepszego wyniku. Ja sam jestem zwolennikiem tego, żeby Robert Biedroń był w Parlamencie Europejskim - powiedział. Pytany, czy chodzi o to, by Biedroń pozostał na tym stanowisku "na zawsze", Śmiszek odparł: "na pięć lat na pewno".

Polityk zaznaczył, że listy Wiosny w wyborach do Sejmu będą układane "w ciągu najbliższych kilku tygodni". - Nie ma na razie decyzji, co robimy z osobami, które dostały się do europarlamentu - zaznaczył. - Robert Biedroń jako lider partii będzie musiał podjąć decyzję, jak tę naszą partię do zwycięstwa poprowadzić - czy to będzie robione z Brukseli, czy z podwórka krajowego - okaże się już w ciągu najbliższych tygodni - powiedział. - Na razie decyzja jest taka, że (Robert Biedroń) zostaje w europarlamencie, a decyzja, czy wystartuje do Sejmu, będzie podjęta w ciągu najbliższych tygodni - powiedział Śmiszek.

Po wyborach do PE Biedroń zapowiadał, że z mandatu zrezygnuje przed jesiennymi wyborami parlamentarnymi - tak, aby pokierować kampanią wyborczą w kraju. Poinformował też, że stanie na czele jednej z list do polskiego parlamentu. - Stworzymy najlepszą z możliwych list, tak, żeby wiosenne jaskółki zawitały nie tylko do PE, ale także, za kilka miesięcy, do polskiego parlamentu - mówił dwa dni po eurowyborach.

KJ

Wykop Skomentuj144
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka