136 obserwujących
6894 notki
17767k odsłon
4670 odsłon

Władze Szczecinka wystawiły kwit na 900 zł za wizytę prezydenta Dudy i zapowiadają kolejne

Prezydent Andrzej Duda podczas wystąpienia w Szczecinku 12 lipca, fot. Jakub Szymczuk/KPRP
Prezydent Andrzej Duda podczas wystąpienia w Szczecinku 12 lipca, fot. Jakub Szymczuk/KPRP
Wykop Skomentuj145

Do starostwa w Szczecinku, organizatora wizyt prezydenta Andrzeja Dudy w tym mieście 12 lipca, wpłynął rachunek opiewający na 900 zł. Wystawiła go Komunikacja Miejska za wstrzymanie rejsów na czas wizyty głowy państwa. Prezydent oświadczył, że może zapłacić z własnej kieszeni, ale ubiegł go minister.

Jak podaje portal iszczecinek.pl, rachunek na 900 zł Komunikacja Miejska w Szczecinka wystawiła za utracone przychody z tytułu sprzedaży biletów żeglugi śródlądowej, która na czas wizyty prezydenta była wyłączona z użytkowania.


Andrzej Duda przyjechał do Szczecinka na zaproszenie starosty Krzysztofa Lisa z Porozumienia Samorządowego, które podczas ostatnich wyborów samorządowych zawarło koalicję z Prawem i Sprawiedliwością. Wizyta obejmowała m.in. spotkanie z lokalnymi przedstawicielami samorządów i z mieszkańcami powiatu. Odbywała się w okolicach zamku nad jeziorem Trzesiecko, który jest jedną z atrakcji regionu.

Starostwo Powiatowe, które zaprosiło prezydenta, nie chciało uregulować rachunku wystawionego przez miasto. - Jeżeli ktoś kogoś zaprasza na przyjęcie do restauracji, to za niego płaci - podkreśla burmistrz Szczecinka Daniel Tomasz Rak (Koalicja Obywatelska). Dodał, że będzie wnioskował, żeby starostwu wystawiono kolejne rachunki związane z wizytą prezydenta Andrzeja Dudy, m.in. te dotyczące nagłośnienia podczas jego wizyty.

Prezydent Andrzej Duda odniósł się do sprawy za pośrednictwem mediów społecznościowych. "Jest spór o 900 złotych za rejs statku wycieczkowego w Szczecinku wstrzymany z uwagi na moje spotkanie z Mieszkańcami? Nie ja wybierałem miejsce spotkania, ale jeśli jest problem, mogę te koszty pokryć z własnej kieszeni" - czytamy na Twitterze.Na tweeta prezydenta zareagował pełnomocnik premiera ds. Programu Czyste Powietrze Piotr Woźny. "Panie Prezydencie - rachunek już uregulowany. Proszę dalej jeździć po Polsce i odwiedzać małe miasta, miasteczka i wioski. Tam przez lata nigdy nie przyjeżdżali przedstawiciele władzy. A ludzie na nich czekali" - napisał Woźny na Twitterze. Do wpisu dołączył potwierdzenie przelania 900 zł na konto Komunikacji Miejskiej w Szczecinku."O! Bardzo dziękuję Panie Ministrze. W imieniu Mieszkańców Szczecinka i własnym" - napisał prezydent Duda w odpowiedzi.

Internauci komentują, że to wstyd dla włodarzy miasta Szczecinka upominać się o taką sumę.

ja

Wykop Skomentuj145
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka