153 obserwujących
8118 notek
21420k odsłon
5344 odsłony

Beata Mazurek: Szwedzi "uciekają" do Polski przed imigrantami. Szwedzki minister oburzony

Beata Mazurek oburzyła szwedzkiego ministra. fot. Wikimedia
Beata Mazurek oburzyła szwedzkiego ministra. fot. Wikimedia
Wykop Skomentuj223

Szwedzki minister sprawiedliwości Morgan Johansson stwierdził, że Beata Mazurek powinna skoncentrować się na problemie polskich gangów złodziei, zamiast potępiać szwedzki multikulturalizm.

To odpowiedz na tweeta europosłanki o Szwedach "uciekających" do Polski przed imigrantami. Mazurek odpowiada: Minister swoją arogancją nie wymaże faktów.

Beata Mazurek na ustach Szwedów

Beata Mazurek na Twitterze stwierdziła, że "Szwedzi uciekają ze swojego kraju, aby w Polsce znaleźć spokój i normalność".

Wypowiedź nie przeszła bez echa w szwedzkich mediach. Popołudniowa gazeta "Aftonbladet", jeden z największych dzienników w tym kraju, napisał o wypowiedzi europosłanki PiS. Na łamach tej samej gazety na wypowiedź byłej rzeczniczki PiS odpowiedział szwedzki minister sprawiedliwości Morgan Johansson.

- To całkowita bzdura. Prąd migracyjny idzie w przeciwnym kierunku. W latach 2017-18, do Szwecji wyemigrowało ponad 8 tys. Polaków. To ponad trzy razy więcej niż całkowita liczba Szwedów, którzy mieszkają w Polsce - powiedział polityk Szwedzkiej Socjaldemokratycznej Partii Robotniczej. I dodał: - Posłanka powinna raczej zapytać dlaczego tak wielu Polaków ucieka z Polski. 

Minister zasugerował też, żeby Mazurek zajęła się problemem polskich złodziei samochodów działających w Szwecji. - Coś, z czym naprawdę mamy problem to zagraniczne gangi złodziejów, także tych z Polski. Są one odpowiedzialne za prawie połowę włamań w Szwecji i 90 proc. wszystkich kradzieży samochodów, silników do łodzi oraz maszyn rolniczych. Jeśli szanowna pani poseł może coś w tym temacie zrobić, byłbym wdzięczny – stwierdził Johansson.

W komentarzu dla Wirtualnej Polski Mazurek odpowiada: Minister swoją arogancją nie wymaże faktów. Obywatele ze Szwecji szukają w Polsce spokoju i normalności. Jeśli szwedzki wymiar sprawiedliwości nie radzi sobie z przestępczością popełnianą przez imigrantów czy rodzimych przestępców, to trzeba zadać pytanie o kompetencje ministra Jak dodaje, Polacy wyjeżdżali do Szwecji ze względu na "nieudolne rządy".

Według danych polskiego Urzędu ds. Cudzoziemców, w Polsce przebywa obecnie 2,5 tys. Szwedów. Według artykułu w "Naszym Dzienniku", na który powoływała się Mazurek, liczba Szwedów przybywających do Polski co roku nie przekracza "kilkuset".

KJ


Wykop Skomentuj223
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka