153 obserwujących
8118 notek
21420k odsłon
3959 odsłon

"Newsweek" o willi i lotach marszałka Senatu. "Kocha luksus pod warunkiem, że nie płaci"

Stanisław Karczewski. fot. PAP/Piotr Nowak
Stanisław Karczewski. fot. PAP/Piotr Nowak
Wykop Skomentuj115

"Newsweek" bierze na tapetę wydatki marszałka Senatu. Karczewski o artykule: To nawet nie jest odgrzewany kotlet.

"Kocha luksus pod warunkiem, że to nie on płaci. Gdyby mieszkał na Podkarpaciu czy w Gdańsku, latałby rządowymi samolotami tak samo jak Kuchciński. Ale do Nowego Miasta nad Pilicą, gdzie ma swój dom, nie latają – mówi były polityk PiS" – tak zaczyna się tekst "Newsweeka" pt. "Stanisław Karczewski. Marszałek all-inclusive". W artykule padają pytania o rządową willę dla marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego.

"Kompleks premierowski przy ulicy Parkowej w Warszawie to jedna z najlepszych lokalizacji w stolicy. Trzy wille wyłożone marmurem, z własnym ogrodem, odgrodzone od ciekawskich spojrzeń przechodniów wysokim parkanem. Blisko stąd do Belwederu, Kancelarii Premiera, Sejmu i Senatu. Żeby pobiegać w Łazienkach, czemu z zapałem oddaje się w wolnych chwilach marszałek Senatu Stanisław Karczewski, a zdjęcia i filmiki lądują później w internecie, wystarczy wyjść boczną bramą. Za wynajem 180-metrowego mieszkania o podobnym standardzie w tej okolicy na wolnym rynku trzeba zapłacić miesięcznie 15-20 tysięcy złotych" - czytamy w artykule.

Te doniesienia skomentował  Stanisław Karczewski. Jak wskazuje, "to nie jest nawet odgrzewany kotlet". "Red. Grochal z #Newsweek rozmawiała podobno z moim byłym współpracownikiem.Dziwne, ze wszystkimi współpracownikami mam świetne relacje i współpracuję do dziś. Może w tę rolę wcielił się red. Lis? Pewnie też z miłości do bogactw jeżdżę 15-letnim autem i mam setki tysięcy kredytu" – komentuje marszałek Senatu.

Według portalu wPolityce.pl  po dymisji marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego, opozycja ma podjąć próbę obalenia marszałka Senatu.Portal jako pierwszy podał, że marszałek Karczewski stanie się obiektem ataku części mediów i opozycji.

KJ

Wykop Skomentuj115
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka