383 obserwujących
1806 notek
4600k odsłon
  4732   0

Zemsta nietoperza

 Dwa wnioski, które w ostatnich dniach znalazły się w polskim Sejmie są dowodami  na kontynuację frymarczenia  państwem i poczuciem sprawiedliwości.

Pierwszy to wniosek o postawienie przed Trybunałem Stanu b. ministra Ziobro i b. premiera Jarosława Kaczyńskiego. Po ponad pięciu latach od upływu kadencji w której sprawowali swoje funkcje.W uzasadnieniu wykorzystano sławetne raporty z posiedzeń Komisji do spraw nacisków oraz Komisji w sprawie śmierci Barbary Blidy.

Komisja naciskowa zapisała się w pamięci obserwatorów jako komisja nacisków na prokuratorów. Mimo kuriozalnego przebiegu śledztwa nie udowodniono w toku jej prac żadnych przekroczeń prawa, co zostało uwzględnione w raporcie jej przewodniczącego Andrzeja Czumy. *Komisja w sprawie śmierci Barbary Blidy pod wodzą posła Kalisza w nadmuchanym do granic absurdu raporcie oskarżała ministra i premiera o działania mające charakter nieuzasadnionych opresji wobec opozycji. Jej szef poseł Kalisz przewodniczył posiedzeniem, mimo, że sam ewidentnie zignorował dochodzenie dotyczące porwania i śmierci Krzysztofa Olewnika. Nie przeszkadzało to także posłom z PO, których głosami wybrano go na szefa sejmowej Komisji Sprawiedliwości. Głównie z powodu zapotrzebowania politycznego. O które próbowano przy pomocy Kalisza oskarżyć Kaczyńskiego i Ziobro.

Powoływanie się akurat na tą Komisję jest wyjątkową bezczelnością wobec odmowy powołania Komisji Sejmowej dla wyjaśnienia przyczyn śmierci 96 ofiar Katastrofy Smoleńskiej. A także wobec braku zainteresowania przyczynami śmierci seryjnego samobójcy za okresu sprawowania władzy przez PO.

Dodatkowego smaczku do tej decyzji dodaje wypowiedź pani Kopacz: „- To dobrze udokumentowany wniosek - tak próbę pociągnięcia do Trybunału Stanu Jarosława Kaczyńskiego i Zbigniewa Ziobro komentuje Marszałek Sejmu. Ewa Kopacz mówi, że nie podpisała się pod wnioskiem jednak jak dodaje, w tej sprawie klub PO jest zgodny.”

Wiarygodność pani marszałek została tak dokumentnie podważona po kłamstwach jakie serwowała nam w związku z identyfikacją ciał i sekcjami w Moskwie, że mogła sobie spokojnie darować kolejne oceny.

Uchylenie immunitetu posłowi Macierewiczowi na wniosek lobbysty Dochnala to kolejny spektakl o charakterze kpiny z państwa. Lobbysta z licznymi zarzutami prokuratorskimi, skazany w 2012 roku na karę więzienia oskarża Macierewicza o szkody uczynione na jego wizerunku publicznym. W trakcie dochodzenia przeciwko ujawniono wiele działań mających charakter działań na szkodę państwa i firm.

„25 czerwca 2012 został skazany za korupcję przez Sąd Rejonowy w Pabianicach na karę trzech lat i sześciu miesięcy więzienia oraz 450 tys. zł grzywny[7].

Marek D. znowu trafi na ławę oskarżonych. Prokuratura oskarża go o przywłaszczenie 20,9 mln dol., które były zapłatą za doradztwo przy prywatyzacji polskich hut”.

Szkoda, ze posłowie nie byli tak czujni i wrażliwi na inne zastrzeżenia wyrażane przez Dochnala takie jak oskarżenie kolegów z Lewicy o posiadanie lewych kont w Szwajcarii. Jakoś posłowie woleli tego nie słyszeć, a polskie władze nie spieszyły się z zakupem informacji o kontach ( uczyniły to władze wielu państw UE) polskich polityków. Dochnal oskarżył ( a mógł mieć dobre informacje od Petera Vogla zwanego kasjerem Lewicy) o lokowanie pieniędzy na kontach w bankach szwajcarskich M.Ungiera, Marka Siwca, Jacka Piechotę. Oskarżył także Aleksandra Kwaśniewskiego, wcześniej pogrążył posła Pęczaka.

Przez to głosowanie posłowie w polskim Sejmie swoimi głosami za uchyleniem immunitetu posłowi Macierewiczowi kolejny raz udowodnili, że dla nich ważniejsza od przyzwoitości i prawa jest wola zniszczenia tych, którzy próbowali coś z tym bagnem zrobić. No i fundnęli nam operetkową Zemstę Nietoperza.

P.S. 

Ciekawe jak zachowaliby sie posłowie, gdyby padły kiedyś oskarżenia o zdradę interesów narodowych, zbrodnię zaniechania (zamach narazie możemy darować..)

 

http://fakty.interia.pl/polska/news/komisja-naciskowa-wiekszosc-zarzutow-nie-znalazla,1677102,3

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114873,5566687,ABW_zatrzymala_Marka_Dochnala__Chcial_uciec_z_Polski_.html

http://www.rp.pl/artykul/21,824403-Znany-lobbysta-i--kasjer-lewicy--oskarzeni-o-malwersacje.html

http://www.fakt.pl/Nosi-klapki-za-1100-zl-Pamietacie-go-,artykuly,78498,1.html

http://www.fakt.pl/Tak-Dochnal-quot-klepie-biede-quot-,artykuly,112060,1.html

http://biznes.pl/wiadomosci/tagi/tagi.html?tagi=banki;Niemcy;Szwajcaria

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114873,7579287,Marek_Dochnal_podejrzany_o_szpiegostwo.html

 zamieszczono http://obserwator.com/obserwacje/polityka/zemsta-nietoperza

Lubię to! Skomentuj99 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale