387 obserwujących
1818 notek
4626k odsłon
Konwój w drodze

Konwój w drodze

12/13 marzec 2022 r. Konwój w drodze, a my nadal szukamy rzeczy niezbędnych walczącym i pozostającym na Ukrainie. Musimy przygotować kolejną dostawę na granicę. Nadal zbieramy pieniądze na zakup tego, co nie trafia do żadnego magazynu z pomocą. A to są rzeczy z tzw. medycyny walki, hełmy, buty wojskowe nakolanniki, rękawice no i przede wszystkim kamizelki kuloodporne.
Dziennik Konwoju z Gdańska do Białej Cerkwi

Dziennik Konwoju z Gdańska do Białej Cerkwi

Na prośbę Waldka Binieckiego z USA, codziennie relacjonowałam wydarzenia związane z pomocą humanitarną uchodźcom z Ukrainy . Z perspektywy organizowania pomocy z Gdańska. Polonia czekała na konkretne opisy i w ten sposób chciałam zrobić opis tego nieprawdopodobnego zrywu serca wszystkich Polaków. 3 Konwój właśnie wraca. A ja dzielę się z Wami moim opisem wydarzeń.

Epoka kolaborantów ideologii

Gdzież jest król, co na rzezie tłumy te wyprawia? Czy dzieli ich odwagę, czy pierś sam nadstawia? Nie, on siedzi o pięćset mil na swej stolicy, Król wielki, samowładnik świata połowicy; Zmarszczył brwi, - i tysiące kibitek wnet leci; Podpisał, - tysiąc matek opłakuje dzieci; Skinął, - padają knuty od Niemna do Chiwy. Mocarzu, jak Bóg silny, jak szatan złośliwy, Gdy Turków za Bałkanem twoje straszą spiże, Gdy poselstwo paryskie twoje stopy liże, - Warszawa jedna twojej mocy się urąga, Podnosi na cię rękę i koronę ściąga, Koronę Kazimierzów, Chrobrych z twojej głowy, Boś ją ukradł i skrwawił, synu Wasilowy! Car dziwi się - ze strachu. drzą Petersburczany, Car gniewa się - ze strachu mrą jego dworzany; Ale sypią się wojska, których Bóg i wiara Jest Car. - Car gniewny: umrzem, rozweselim Cara. Reduta Ordona.Adam Mickiewicz

Kalendarium rosyjskich kroków ku Imperium.

2008 Gruzja Dziennikarz Wall Street Journal pyta: "Czy Zachód posłucha ostrzeżeń Polski?" „Wiemy doskonale, że dziś Gruzja, jutro Ukraina, pojutrze państwa bałtyckie, a później może i czas na mój kraj, na Polskę” - powiedział w 2008 r. w Tbilisi ówczesny prezydent RP Lech Kaczyński. Jego ostrzeżenie przypomina dziś (23.02.2022) amerykańska gazeta „The Wall Street Journal”.

Filipiki. Pierwsza do redaktora Krzysztofa Katki

„TVP odkryła największe nieszczęście Trójmiasta: "Nie było tam kogoś takiego jak Lech Kaczyński"(….)TVP Jacka Kurskiego przyzwyczaiła już do tego, że jak robi filmy o Gdańsku, to przedstawia miasto jako siedlisko zła, a władze miasta niemal jak przestępców.” To urywki z artykuły red. Krzysztofa Katki, z Gazety Wyborczej Trójmiasto. Zamieszczonego tuż po emisji filmu „Republika Deweloperów” czyli 2 części Tryptyku Gdańskiego.

Republika Deweloperów – mechanizm nieprawidłowości

Z dedykacją dla śp. Roberta Krygiera Zacznę od wyjaśnienia, że do pomysłu filmu dokumentalnego o genezach i mechanizmach z powodu, których przydano Gdańskowi łatki Małej Sycylii i Republika Deweloperów, natchnęły nas działania śp. Roberta Krygiera, który przez wiele miesięcy próbował rozgryźć mechanizm przewłaszczania w Gdańsku dobra wspólnego. Covidowe restrykcje i paraliż komunikacyjny świata wymusił na Krzysztofie przerwanie kontynuacji Polskich Śladów. Odpadła część afrykańska. Był czas, żeby zająć się tematami, o których rozmawialiśmy z Robertem, wielu działaczami społecznymi w Trójmieście urzędnikami, prawnikami. Powstała wizja Tryptyku: na początek Mała Sycylia, czyli podłoże, dlaczego właśnie w Gdańsku powstawały zalążki wielu nieprawidłowości, implementowanych później na całą Polskę. Potem mechanizmy stworzone, jako skutek rozwijania owych zalążków w Republice. W 3 części ( obecnie kończonej) przyjrzymy się i spytamy: dlaczego ten proceder nadal trwa…