380 obserwujących
1794 notki
4564k odsłony
10963 odsłony

Śmierć prokuratury na antenie TV

Wykop Skomentuj136

Wnioski z dzisiejszego posiedzenia Sejmowej Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka.Powiem krótko: kłamstwo ma krótkie nóżki.Albo manipulację uporem można zdemaskować.

Prokuratorzy zostali zmuszeni do ujawnienia faktu, że urządzenia (spektrometry) użyte prze biegłych w Smoleńsku wyświetliły na ekranach nazwę TNT czyli trotyl. W ten sposób zrehabilitowali wiarygodność redaktora, Gmyza, sami swoją publicznie zabijając na oczach milionów telewidzów.

A zaczęło się tak pięknie: jak zwykle perfekcyjnie przygotowane oświadczenie prokuratorów miało załatwić sprawę. I może by się udało gdyby nie pewien gość, zaproszony przez Zespół Parlamentarny. Był nim …producent urządzeń wykazanych przez prokuraturę.

Jak się później okazało prokuratura nie podała wszystkich typów urządzeń, ale dla zdementowania wartości zaprzeczenia o obecności trotylu w badaniach z przełomu września i października w Smoleńsku, (o czym pisał Cezary Gmyz) to już nie ma znaczenia.

Padło wiele pytań ze strony posłów, bardzo mało konkretów w odpowiedziach ze strony prokuratury.

W obronie swoich oświadczeń zaprzeczających rozpoznaniu przez biegłych trotylu prokuratorzy Artymiak i Szeląg próbowali przekonać opinię publiczną, że naprawdę tenże spektrometr użyty w Smoleńsku reagował wskazując na wyświetlaczu trotyl (w gabinecie prokuratora) w reakcji na opary pasty do butów. 

W TVN 24 red. Morozowski rozbrajał bombę informacyjną z trotylem w rozmowie z Pawłem Dereszem wskazując właśnie na wyniki eksperymentu z pastą. Poseł Kalisz wskazywał na powszechne przewożenie samolotami żołnierzy. Pan Deresz oświadczył, ze będzie miał lęk przed jedzeniem kiełbasy…

Zapewne do tego posiedzenia wrócić trzeba będzie wielokrotnie. Padły podczas tego spotkania niezwykle ważne pytania, na które prokuratura odpowie albo podczas kolejnego spotkania bądź w odpowiedzi na wnioski pełnomocników rodzin.

Jedno pytanie trzeba przytoczyć: mecenasa Pszczółkowskiego który zapytał wprost o dostęp do nagrania, (jeśli ono jest) z rozmowy braci Kaczyńskich wobec nieustannych ataków na jego klienta. Odpowiedzi nie było.Zapewne będzie musiała być udzielona w odpowiedzi na stosowny wniosek.

P.S.

Oprócz argumentu w postaci trotylowej pasty do butów prokuratorzy usiłow3ali wskazać na wartość dowodową informacji ze spektrometrów. Tyle tylko, że oni wygłaszali oświadczenie dla społeczeństwa a nie dla sądu.

 

Niezwykle ciekawe jest wyjaśnienie prokuratury dotyczące kwestii sprawdzania samolotu pod kątem pirotechnicznym po powrocie z zakładów remontowych w samarze. Przepisy na taką okoliczność stanowią o konieczności przetestowania samolotu z zewnątrz i wewnątrz. Trwa ta procedura około 11 godzi. Na pytanie czy sprawdzono jak i kiedy ją przeprowadzono - Szeląg odpowiedział,że to nie oni…. bo sprawa BOR jest wydzielona do śledztwa w prokuraturze cywilnej! Czyli powiedział: nas to nie interesuje!!!!!!

 

tekst zamieszczony na http://obserwator.com/obserwacje/polityka/smierc-prokuratury-na-antenie-tv

Wykop Skomentuj136
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale