374 obserwujących
1746 notek
4407k odsłon
1615 odsłon

Wirus Pendolino i pomroczność jasna.

Wykop Skomentuj34

 

Od wielu lat polski premier rządzi nie Polską a emocjami Polaków. W tle oczywiście jest tez inny cel. Primum non nocere układom kolesi, dobrobytowi urzędników mianowanych, unikać niezadowolenia Angeli, gasić pożary tylko wtedy jak już wszyscy widzą kilometrowe słupy dymu i nie da się wmówić, że to pożar lokalnego śmietnika. Proszę sobie wpisać dowolnie resztę.
Żeby Polak czuł się dobrze trzeba mu wmawiać ciągle, że dzięki partii premiera Polska pnie się szybko na szczyty dobrobytu europejskiego.Ba, prawie przewodzi. Oto dowody. Mamy najinteligentniejszy budynek dla urzędników w UE za marne ponad sto milionów. Postawiony na okoliczność półrocznej prezydencji w UE. Na którą gładko rząd Tuska w Polsce też sypnął niemałym groszem. W dobie kryzysu. Mamy wielkie stadiony. Mamy jako pierwsi w Europie nowy rodzaj dróg: przejezdne autostrady. Mamy premiera, który miał być szefem całej UE, ale się dzielnie przed awansem obronił. mamy największe dotacje w UE (byle nie liczyć ich versus nakłady…) Mamy najskuteczniejszego ministra SZ, dającego się wystawić Niemcom i Francuzom na głównego sprawcę zerwania umowy z Janukowyczem. Też niezwykle dbałego o zewnętrzne znamiona wielkości Polski. Podczas prezentacji polskiej polityki zagranicznej niemało miejsca poświęcił nakładom na okazałe meble w urzędach oraz na budynki będące pod zarządem swojego resortu. No i mamy (mieliśmy?) Pendolino. Wszak trzeba mieć czym doganiać tę Europę.
Tyle zewnętrznie. A za kulisami …Od siedmiu lat pan Tusk skutecznie miesza wyborcom w głowie. Świat wokół pędzi do przodu, co chwilę mamy jakąś powódź., katastrofę, wojnę hybrydową, Trynkiewicza, pedofilów do kastracji, matki podobne do matki Madzi, pijanych kierowców i samochody z alkomatami. Wyborca w swoim pędzie do poprawienia statusu materialnego (od granicy przeżycia wzwyż) łatwo zapomina w tym medialnym szumie, co mu obiecywano. Niskie podatki gładko zamieniły się w rosnące. Zapowiedziana redukcja administracji rządowej okazała się być jej …horrendalnym rozrostem. Przejezdne drogi wybudowane były w atmosferze licznych skandali i są najdroższe w UE. Za przejazdy trzeba płacić (często do prywatnej kieszeni) więcej niż gdziekolwiek indziej. Zakup Pendolino może zamienić się w skandal międzynarodowy. Jeśli to, co nam przekazuje oficjalnie premier Piechociński to oznacza, że Polska podpisała kontrakt z Alstom stawiając z góry niespełniane wymogi. Bo czyż można zdroworozsądkowo wpisać do kontaktu obowiązek homologacji pociągu dla prędkości 250 km w świadomości braku infrastruktury do tej prędkości? Można założyć, że przedstawiciele Alstom zwariowali. Albo…ktoś ich zapewnił z naszej strony o odstępstwie od wymogu ograniczając go do prób testowych na krótkim odcinku i wszystko będzie cacy. Gdyby racjonalnie Tusk i jego rząd podchodzili racjonalnie do wydatków budżetowych kontrakt byłby zawarty w Polsce.  W przypadku Tuska najważniejszy jest marketing polityczny. Więc mamy- nie mamy  Pendolino. W mrokach pamięci migają obrazki z powitania Pendolino mieszając się z obrazem ciągniętego przez prominentnych włodarzy rodem z PO po płycie lotniska w Gdańsku samolotu OLT (Amber Gold).
Dobrym lekarstwem na zaburzenie pamięci wyborcy jest ogłaszanie ( nie mylić z realizacją!) spektakularnych decyzji premiera. Na przykład ad hoc mamy przyjąć euro. Wstawić alkomaty do samochodów. Wykastrować pedofilów. Wypuszczanych z więzień psychopatów wsadzać do luksusowych ośrodków terapii. Wracać z emigracji natychmiast.Furda, że na bezrobocie. Uznać prywatyzację szpitali na remedium na całe zło w służbie zdrowia. Szczególna aktywność wykazuje Tusk na tym polu przed wyborami.: zwolnić Kompanię Węglową (przed wyborami do PE) ze starych zalęgłości wobec bankrutującego ZUS (czyt. wrzucić więcej bezpośrednio z budżetu do kasy ZUS) . Uznać teraz przystąpienie do strefy euro za zamiennik tarczy antyrakietowej(, którą jego ekipa odrzuciła jako spadek po negocjacjach rządu PiS). Stworzyć mechanizm zakupu gazu po wspólnej cenie w Europie. Uznać politykę Rosji za agresywną a samego Putina ( tego od żółwików w 2010 roku) uznać za niewiarygodnego. Itp.
Rozbawiła mnie niezwykle pewna informacja z ostatnich dni. Dla zwiększenia poczucia bezpieczeństwa Polacy dowiedzieli się o zakupie (bardzo korzystnym podobno) w Niemczech kilkuset czołgów Leopard. Będziemy potęgą! W ten kontrakt z 2013 roku zaangażowali się osobiście premier Polski i Kanclerz Niemiec! Abstrahując jednak od tego, że są to używane czołgi z rezerw Bundeswery zamiast wytwór naszej zbrojeniówki (kłania się tu równo wirus Pendolino jak i miłość Tuska do Niemiec) zdumiewa mnie lokalizacja czołgów. Otóż „Maszyny dołączą do 128 Leopardów, które już mają nasze wojska pancerne. Wszystkie służą w 10 Brygadzie Kawalerii Pancernej w Świętoszowie. – Leopardy mają duże możliwości bojowe, nowoczesny pancerz i system kierowania ogniem, mocny silnik, są ergonomiczne, funkcjonalne i niezawodne – chwalił pojazdy płk Dariusz Nawrocki, zastępca dowódcy brygady.” Leopardy stacjonują też w Żaganiu. Jak spojrzeć na mapę Polski to lokalizacja polskich sił zbrojnych musi zdumiewać Polaków a niezwykle radować Niemców. (Jako Polka oddawałabym też nawet za złotówkę uzbrojenie zależnemu ode mnie sąsiadowi gwarantujące mi wzmocnienie polskich granic.)
Siemoniak pęka z dumy a Putin od lat pokłada się ze śmiechu.
Przed wyborami tym razem Tusk Kaczyńskim nie straszy. On się z niego próbuje wyśmiewać. Straszy nas wojną z Putinem, a lęki przed wielką powodzią niweluje opisem wygranej walki służb o podtopiony szpital w Ustrzykach Dolnych.* Heroiczną walkę nagłaśnia TVN, a premier osobiście bohaterom dziękuje. Takich kwiatków marketingowych jest oczywiście mnóstwo. Wspomnę tylko o kilku. Premier stanął w obronie pana Bartoszewskiego. Obrażonego podobno przez panią profesor Pawłowicz. Nie moja to bajka zniżać się do poziomu samego Bartoszewskiego i odpowiadać w stylu pani profesor, ale należy przyznać, że to sam Bartoszewski wywołał temat bydła. Był jeszcze motłoch (ludzie na Krakowskim Przedmieściu), wyjce i kandydaci na klientów psychiatry.   To były określenia użyte przez p. Bartoszewskiego „identyfikujące” Polaków o poglądach niezbieżnych z głoszonymi przez PO.I znowu zadziałał automatyzm marketingowy Tuska. Nazwał Bartoszewskiego „Honorowym Seniorem”. Kto tam ma pamiętać, że leciwy Bartoszewski pełni od lat etatowy urząd w Kancelarii pana Tuska. I nie słychać było, aby czynił to honorowo. Zatem należy domniemać się, że za funkcję pobiera (podobnie jak Innu sekretarze stanu) 12, 5 tysiąca złotych. Spełnia więc wszelkie atrybuty urzędnika rządowego.
Na koniec zapowiedź audiencji premiera u Ojca Świętego. Wzmożenie religijne pana Tuska jest widoczne głównie w okresach wyborczych. Ślub w okresie planowanego startu w kampanii prezydenckiej, teraz audiencja. Dla zdrowotności Polaków (nie tylko psychicznej) mam nadzieję, że wyborcy tym razem ochronią się przed skutkami techniki stosowanej przez Donalda Tuska: nie zapadając (jak przy wcześniejszych głosowaniach) na słynną „pomroczność jasną”. Chyba miarka nachalnej indoktrynacji się przelała.
*
Jak relacjonował kpt. Dariusz Dacko ze straży pożarnej w Ustrzykach Dolnych, około kilkudziesięciu osób układało w czwartek wieczorem w trudnych warunkach worki z piaskiem, żeby nie dopuścić do przerwania wału i przedostania się wody do szpitala. "Po części się to udało, aczkolwiek trochę wody wpłynęło do pomieszczeń piwnicznych oraz technicznych" - mówił na antenie TVN24. Dodał jednak, że nie zakłóciło to funkcjonowania szpitala. "Jesteśmy cały czas w kontakcie z dyrekcją szpitala. Mamy potwierdzenie, że funkcjonuje prawidłowo" - powiedział przed godz. 9.Wyjaśnił, że sytuacja była dość poważna. Wody z godziny na godzinę przybierało. "Gdyby nie układanie worków z piaskiem i poświęcenie kilkudziesięciu strażaków oraz pracowników szpitala mogłoby to wyglądać znacznie gorzej" - ocenił strażak. http://pl.wikipedia.org/wiki/Czołgi_Wojska_Polskiego

http://pl.wikipedia.org/wiki/10_Brygada_Kawalerii_Pancernej_(III_RP)

http://tech.wp.pl/kat,130034,title,Prawie-120-niemieckich-czolgow-Leopard-wjedzie-do-Polski,wid,16361787,wiadomosc.html?ticaid=112bd8&_ticrsn=3

http://niezalezna.pl/34216-czy-polska-sie-obroni

http://kontakt24.tvn24.pl/temat,uratowali-szpital-przed-zalaniem-premier-podziekowal-za-brawurowa-akcje,123103,html?categoryId=496

http://www.polska-zbrojna.pl/home/articleshow/10476?t=Polska-kupila-kolejne-Leopardy

http://1maud.salon24.pl/140250,tryumfalny-powrot-pomrocznosci-jasnej

Wykop Skomentuj34
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale