33 obserwujących
259 notek
428k odsłon
  386   1

W co gra WP ( Wirtualna Polska)?

Mam pocztę na WP, więc siłą rzeczy od czasu do czasu czytam ten portal internetowy.
Ostatnio WP przechodzi samą siebie w atakowaniu rządu i podskubywaniu na wszelkie sposoby Telewizji Publicznej. Dziś ukazał się w Sportowych Faktach, artykulik pt., Nie wiedział, że ma włączony mikrofon. Skandal w polskiej telewizji”
Sprawa dotyczy niecenzuralnych słów, jakie użył komentator sportowy Karol Stopa, w trakcie komentowania meczu tenisowego. Czy dziennikarz wiedział, że jest na fonii, czy też nie wiedział? To sprawa drugorzędna. Ważne jest, że ta transmisja była na kanale Eurosportu, a Eurosport nie należy ani do Telewizji Publicznej, ani też do żadnej polskiej telewizji. Właścicielem Eurosportu jest amerykański koncern Discovery, który swoje audycje nadaje w Polsce w języku polskim.
Owa niezręczność WP, nie jest tylko niezręcznością. Ów tytuł jest albo prowokacją, albo takim sformatowaniem tytułu, aby prostacka publika nienawidząca PISu miała swoją pożywkę. Jedna czy druga ewentualność jest karygodna. Tą sprawą powinna zainteresować się KRRIT.

Podobne prowokacyjne tytuły serwował nam ONET. Pamiętny art. O Polkach flirtujących z Niemcami, ilustrowany zdjęciem Polek prowadzonych na rozstrzelanie przez żołnierzy niemieckich w Palmirach.
Pytanie wciąż aktualne. Czyje interesy reprezentuje WP?

Lubię to! Skomentuj22 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura