emeryt ZUS emeryt ZUS
533
BLOG

Panie Glapiński ,to wasze dzieło! Dzieło całego PiS!

emeryt ZUS emeryt ZUS Gospodarka Obserwuj notkę 43

 Odpowiecie za to po przegranych wyborach,pan Tusk dopilnuje! Za pomidory,paprykę i ogórki!

Będzie cela+!Horrendalne ceny warzyw i owoców w Europie. Efekt kilku czynników                 

Wysokie ceny warzyw i owoców biją w portfele Europejczyków. Powodem są wysoka inflacja, wzrost cen energii i pogoda w rolniczych regionach na południu Europy. W wielu krajach wzrost cen warzyw i owoców sięga kilkudziesięciu procent w ujęciu rocznym.
Klienci w Niemczech skarżą się szczególnie na ceny ogórków. Federalny Urząd Statystyczny w podsumowaniu ubiegłego roku stwierdził, że konsumenci musieli w 2022 r. zapłacić za warzywa o 10,7 proc. więcej niż rok wcześniej, a szczególnie mocno podrożały ogórki (o 26,2 proc.) i pomidory (o 16,9 proc.).
Według statystyk Szwedzkiego Urzędu Statystycznego tylko w ciągu ostatnich dwóch miesięcy ceny porów wzrosły o 37 proc., ogórków o 14 proc., a pomidorów oraz marchwi o 11 proc. Eksperci przekonują, że jest to spowodowane pogodą na południu Europy oraz w Maroku, skąd do zimnej Skandynawii sprowadzane są warzywa oraz owoce, a dodatkowo część szwedzkich producentów zrezygnowała lub ograniczyła uprawy szklarniowe z uwagi na wysokie ceny energii.

Także w Holandii ceny warzyw i owoców gwałtownie wzrosły. Znaczna część warzyw takich jak kalafiory, brokuły, sałaty, pomidory pochodzi o tej porze roku z Hiszpanii, gdzie zbiory są mniejsze niż zakładano. Prowadzi to do cen wyższych o 25 do 50 proc. - według stowarzyszenia branżowego GroentenFruit Huis. Z tego powodu niektóre sklepy ustaliły limit maksymalnie dwóch papryk na klienta.

Wśród sprzedawanych w portugalskich sklepach warzyw i owoców największy wzrost cen zanotowano w przypadku pomidorów. Ich cena w porównaniu do minionego roku wzrosła o ponad 100 proc. J

Czytaj więcej na  https://biznes.interia.pl/gospodarka/news-horrendalne-ceny-warzyw-i-owocow-w-europie-efekt-kilku-czynn,nId,6651934#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

Ręce PiS precz od pomidorów,papryki ,pomidorów i porów,że o cebuli nie wspomnę!

Precz!


To puka ten co się zapisał na nać pietruszki!

https://www.youtube.com/watch?v=QqsTBSdtqQQ

 No i z tego wszystkiego:


Brytyjscy emeryci coraz chętniej przenoszą się do Polski - pisze na swoim portalu "Daily Mail". Dziennik przytacza historię kilku seniorów "spośród kilku tysięcy". Zaskakujące - zwłaszcza z perspektywy Polaków - mogą wydawać się powody, dla których starsi Brytyjczycy mają wybierać nasz kraj.

"Daily Mail" twierdzi, że emeryci z Wysp Brytyjskich coraz częściej wybierają Polskę "z powodu niższych cen, ale też z racji jakości życia".

https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/other/brytyjczycy-przeprowadzaj%C4%85-si%C4%99-do-polski-powody-zaskakuj%C4%85/ar-AA18wRHD?ocid=msedgdhp&pc=U531&cvid=ebaa43bfb51f4235894a183f477becd3&ei=67

emeryt ZUS
O mnie emeryt ZUS

Zmieniłem orientację polityczną,jestem fanem PO i Tuska,za 16- tą emeryturę! Piszę tu dla jaj! Naprawdę jestem liberałem!

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka