31 obserwujących
451 notek
499k odsłon
186 odsłon

Protest przeciwko zamknięciu wyciągu narciarskiego w Zielonej Górze. Środa g. 14

Wykop Skomentuj
W 1981 roku na wzgórzu Góra Tatrzańska o wysokości 198 metrów n.p.m. w Zielonej Górze uruchomiono wyciąg narciarski, drugi w mieście (poprzedni uruchomiono w latach 70-tych w Parku Poetów, jest to teren tzw. Starej Skoczni Narciarskiej). Stok narciarski mierzy 175 m długości. Różnica poziomów wynosi 30 m.
Już przed II wojną światową zbudowano tutaj 2 tory saneczkowe, z czego ostał się tylko jeden tor saneczkowy, nieremontowany od 90 lat. 

Ostatni raz wyciąg narciarski był czynny około roku 2010. Po tym okresie nowy dyrektor  MOSiR-u na zawsze zamknął wyciąg narciarski. MOSiR wykreślił wyciąg narciarski ze spisu obiektów zarządzanych przez tą instytucję, na stronie internetowej MOSiR Zielona Góra nie znajdziemy nawet wzmianki o wyciągu narciarskim. Obecnie wyciąg jest opuszczony, od lat nieczynny, można mieć wrażenie że zarządca nie przyznaje się do tego obiektu. Nie ma sztucznego naśnieżania, co jest już normą na tego typu obiektach w całym kraju.

Stok był nocą oświetlony, nierzadko spędzaliśmy tutaj czas do późnej nocy. Ongiś znajdował się tu nawet punkt gastronomiczny i przenośna toaleta. Snowboarderzy budowali hopki i ustawiali przeszkody, z których skakali. Było tutaj bardzo dużo młodych mieszkańców miasta. Samemu tutaj uczyłem się jeździć na desce, skakać z hopek czy jeżdzić po róznych przeszkodach. 

Przyszłość tego miejsca to raczej snowpark niż stok narciarski. Powinny pojawić się hopki, raile, skocznie, różne figury które pokonują snowboarderzy w snowparkach.

17 stycznia 2017 roku dyrektor MOSiR Zielona Góra zadeklarował że wyciąg nie zostanie uruchomiony mimo sprzyjających warunków pogodowych. Chciałbym zaprotestować, pokazać że są chętni na szusowanie po stoku, skakanie na hopkach i ogólnie na zimowe jeżdżenie na desce. 

Briefing prasowy

Zapraszam na briefing prasowy, jutro, w środę, dnia 18. stycznia 2017 roku o godzinie 14.00 na Górę Tatrzańską przy amfiteatrze w Zielonej Górze, u podnóża stoku narciarskiego. Przyjdę z moim snowboardem. Będę próbował jeździć po tym zaniedbanym, zrytym sankami stoku narciarskim i podchodził pieszo pod górkę. Być może usypię jakąś hopkę z której będę skakał, jeśli pozwolą warunki. Mój telefon 604443623. Zapraszam media i wszystkich zainteresowanych ozywieniem tego miejsca.Znalezione obrazy dla zapytania wyciąg narciarski zielona góra

Wyciąg narciarski, rok 2010 wg naszemiasto.pl
-- 
-- 

image

Adam Fularz, manager Radiotelewizji

Prezes Zarządu, WIECZORNA.PL SP. Z O. O.,ul. Dolina Zielona 24A,   65-154 Zielona Góra
Wykop Skomentuj
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale