OdAdoZ
Nasze czyny za życia brzmią echem w wieczności...
0 obserwujących
35 notek
64k odsłony
  8126   0

Artur Zawisza: Antifa to łowcy HIV-a

Fot arch. autora
Fot arch. autora

Tymczasem w polskiej polityce zagranicznej duet  Donald Tusk – Radosław Sikorski stawia na współpracę z Angelą Merkel. Polityka jagiellońska czy piastowska, które rozwiązanie jest lepsze dla Polski?

Jaka polityka? Mówiąc za Romanem Dmowskim, polityka polska i odbudowanie państwa. Nasz ruch jest wszechpolski i pamięta za poetą „Sztuki i Narodu” Andrzejem Trzebińskim, że „nasz kraj tam gdzieś się kończy, gdzie w piersiach braknie tchu”. Dlatego działamy od piastowskiego Wrocławia i Szczecina po jagiellońskie Wilno i Lwów (z łyczakowskim nagrobkiem Marii Konopnickiej). Dzisiaj w polityce europejskiej realnym zagrożenie jest eurohegemonia Niemiec i neoimperializm Rosji. To jednak powinno pobudzać nas do refleksji, jak wykuwać miejsce dla wielkiej Polski w Europie wolnych narodów. Nie chcemy wojaczki wszystkich ze wszystkimi, ale realistycznej polityki interesu narodowego. Z tego punktu widzenia doceniamy choćby początek pojednania Polaków i Rosjan po wspólnym liście arcybiskupa Michalika i patriarchy Cyryla. Chcemy mieć gorące serca i chłodne głowy.  

Unia Europejska w obecnym kształcie jest jeszcze potrzebna? 

Dobrą unię europejską mieliśmy za czasów christianitas, czyli w tzw. średniowieczu, gdy jedność duchowa pozwalała na dojrzewanie narodów. Obecnie trafna wydaje się formuła: tyle wspólnych praw i instytucji, ile wspólnych zasad i interesów głoszona przez środowisko Prawicy Rzeczypospolitej. Skoro jednak po odrzuceniu inspiracji chrześcijańskiej brakuje wspólnych zasad, a wspólne interesy są dominowane przez eurowielkoludów, to pozostaje nam zacieśnienie współpracy środkowoeuropejskiej oraz ochrona wolności gospodarczej niszczonej przez eurokrację, czyli konkurencja podatkowa i deregulacja ekonomiczna. Odrzucający biurokrację europejski obszar gospodarczy zapewni nam wolny rynek usług i wolny przepływ towarów, co da większe szanse polskiej gospodarce. Polski przedsiębiorca jest zaś solą tej ziemi.

Spore  kontrowersji wywołuje film „Pokłosie” oraz wypowiedzi Macieja Stuhra. Czy Polacy są antysemitami? Skąd bierze się u nas niechęć do Żydów?

Młody Stuhr jest „wioskowym głupkiem” i wie już o tym każdy telewidz. A co do rzeczy samej, to mogę odwrócić pytanie: czy Żydzi uprawiają antypolonizm? Sprawy są trudne i zagmatwane, bo zawsze i wszędzie gdzie pojawili się Żydzi, pojawiał się tzw. antysemityzm... Ze swej strony lansuję pojęcie judeosceptycyzmu jako krytycznej postawu poznawczej będącej uprawnionym punktem widzenia w ramach rozumiejącej obserwacji zjawisk społecznych i historycznych. Kiedy jesteśmy krytyczni i działamy bez fobii, możemy profilować swoje stanowisko wielopłaszczyznowo. Dlatego odrzucam historyczną żydokomunę (jak kibice Legii z bannerem: Szechter, przeproś za ojca i brata), a jednocześnie jako poseł byłem wiceprzewodniczącym Polsko-Izraelskiej Grupy Parlamentarnej i podczas trzykrotnych bliskowschodnich wizyt studyjnych zawsze popierałem Jerozolimę jako odwieczną stolicę Izraela.     

Czy Konopnicka była lesbijką?

Obecnie jestem prywatnym przedsiębiorcą, jednak studiowałem w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim zarówno filozofię (pod śp. Mieczysławem A. Krąpcem OP), jak i polonistykę. Uczęszczałem na seminarium prowadzone przez wybitnego specjalistę od polskiej literatury XIX-wiecznej śp. Stanisława Fitę i pod jego kierunkiem obroniłem na piątkę magisterium o historiozofii w prozie historycznej Teodora Jeske-Choińskiego (skądinąd znamienitego publicysty młodokonserwatywnego). To ja jestem ekspertem, a nie ordynarne lesbijki i żenująca pani Kofta kradnące Polakom matkę ośmiorga dzieci - naszą Marię Konopnicką. Dlatego stanąłem w obronie czci niewieściej i, Bogu dziękować, nawet materiał pokazany w Faktach TVN ukazał feministki jako skrajne i odosobnione, zaś po stronie prawdy stanął zarówno dyrektor Muzeum im. Marii Konopnickiej, jak i prawnuczka Poetki. Bo Maria Konopnicka wielką poetką była! I zachwyca!  

 

Lubię to! Skomentuj196 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale