3 obserwujących
192 notki
106k odsłon
  185   3

Dlaczego do jasnej ..... PiS nie broni KRS-u !!!!!!

Muszę przyznać , że nie rozumiem bierności polskiej prawicy wobec zmasowanych ataków na całkowicie legalnie wybrany KRS oraz sędziów przez nią powołanych.

W każdym Demokratycznym Państwie Prawa jedynym i wyłącznym Suwerenem jest Naród !!!!!!!!!!!!!!

I tylko On ma prawo wybierać bezpośrednio lub pośrednio swoich przedstawicieli do wszelkiego rodzaju Władz i delegować do nich SWOJE uprawnienia . Nikt inny !!!

Tak więc :

Do władzy Ustawodawczej .. bezpośrednie wybieramy Sejm i Senat.

Do Wykonawczej .. bezpośrednio Prezydent .. oraz pośrednio poprzez Parlament – Rząd i w konsekwencji całą administracja.

Do Sadowniczej .. pośrednio przez Parlament .. wybierany jest KRS i wybór zatwierdzony przez Prezydenta.

Sędziów jako przedstawicieli Trzeciej Władzy ma prawo wybierać tylko i wyłącznie Naród lub organ powołany z jego woli i działający w jego imieniu . Koniec kropka .

A więc zgodnie z zasadą trójpodziału władz to właśnie wybór większości członków KRS przez samych sędziów był rażącym naruszeniem zasad Państwa Prawa i działaniem naruszającym konstytucję , która tylko stwierdza , że 15 członków KRS wybieranych jest z grona sędziów , ale nie przez sędziów.

I coś dla euroentuzjastów ....

Według doktryny niemieckiej nauki prawa o nieprzerwanym łańcuchu legitymacji demokratycznej, która wywodzi się z art. 20 ust. 2 Ustawy Zasadniczej[a][97], wszelka władza, również sądownicza, musi pochodzić od demokratycznego wyboru narodu. Sędziów zatem musi wybierać albo sam naród, albo decydent który wywodzi się bezpośrednio lub pośrednio od wyboru narodu, np. parlament wybierany przez naród, premier wybierany przez parlament, minister wybierany przez premiera, osoba wyznaczona przez ministra. Im więcej jest członków łańcucha pomiędzy wyborem narodu a wyborem sędziego, tym słabsza jest legitymacja demokratyczna. Znaczący udział decydentów nieposiadających demokratycznej legitymacji (np. sędziów wybranych przez sędziów) przy wyborze sędziów przerywa łańcuch legitymacji i jest sprzeczny z zasadą demokracji. Udział takich grup poprzez prawa do zgłaszania lub zaopiniowania kandydatów jest tylko w wąskim zakresie dopuszczalny.[98].

A że TSUE czy Europejski Trybunał Praw Człowieka będą broniła swojej kasty do upadłego chyba nikogo nie dziwi ??!! Wygląda na to , że właśnie powstała międzynarodówka prawników coś na wzór dawnego KOMINTERNU.


Lubię to! Skomentuj3 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale