Osowa22 Osowa22
223
BLOG

Policja bezradna wobec warchołów ze skrajnej prawicy

Osowa22 Osowa22 Polityka Obserwuj notkę 16
Pamiętacie jak pisowska policja pryskała gazem w oczy posłankom Lewicy na strajkach kobiet? Wobec warchołów ze skrajnej prawicy jest całkowicie bezradna.

W ostatnich dniach w Polsce głośnym echem kolejny wybryk obrzydliwego posła Grzegorza Brauna, który zdemolował nagłośnienie na konferencji w Warszawie dotyczącej udziału Polaków w holokauście, który rzeczywiście miał miejsce, jak chociażby niesławny udział pewnych odłamów Narodowych Sił Zbrojnych czy tak zwanych szmalcowników, którzy sprzedawali Żydów polskiej granatowej policji współpracującej z okupantem. Zresztą nie tylko w tym przypadku były kontakty, ale nie zamierzam się w tym tekście skupiać na tym, jakie tematy były poruszane na spotkaniu w stolicy, ale na tym, co od dłuższego czasu wyczyniają środowiska skrajnej prawicy w Polsce.

To nie pierwszy taki wyczyn Grzegorza Brauna. Kilkanaście miesięcy temu zasłynął on z wdarcia się do ośrodka zdrowia, gdzie najpierw słownie, a potem rękami poszarpał dyrektora ośrodka i byłego ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego. Nie spotkały go do teraz za to żadne konsekwencje poza jakimś śmiesznymi finansowymi karami od marszałek Sejmu Elżbiety Witek. Gdyby takie coś zrobił poseł z Koalicji Obywatelskiej czy Lewicy, to ola Boga, dopiero rozpoczęła by się szczujnia w prawicowych mediach, że władza dopuszcza do takiego warcholstwa sejmowych posłów i nic z tym nie robi.  W przypadku Grzegorza Brauna jak widać niektóre środowiska władzy akceptują takie zachowania.

Zresztą Grzegorz Braun nie jest jedyny w naszym kraju, który robi podobne rzeczy. W internecie popularny chociażby jest Marek Majcher ze strony Czujny.pl, który ostatnio również jeździ po Polsce i w publicznych urzędach poniża na swoich pato streamach Bogu ducha winnych urzędników czy ochroniarzy. Już teraz jego działalności od dawna przygląda się Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, który przeciwko Majcherowi prowadzi już kilkadziesiąt postępowań karnych za poprzednie wybryki. Ośrodek prowadzi zresztą sprawy nie tylko przeciwko Majcherowi, ale również także innym członkom skrajnej prawicy. 

W Warszawie policja kulturalnie rozmawiała z Grzegorzem Braunem. Nie doszło ani do siłowego wyprowadzenia posła ani do opryskania go gazem. Organizator konferencji podoba go pewnie do sądu za zniszczenie mienia wartego kilkanaście tysięcy złotych i wszystko znowu skończy się na karze finansowej. A pamiętacie Strajki Kobiet i jak policja używała bez problemów gazu? Poszkodowana została m.in. posłanka Barbara Nowacka, mimo że pokazywała legitymację poselską.  Aktywiści byli również nachodzeni w domach. Posłanka Koalicji Obywatelskiej Iwona Kozłowska również twierdziła, że została poturbowana przez służby mundurowe pomimo posiadania legitymacji.

W przypadku Grzegorza Brauna i Marka Majchera służby ochrony i policja zachowują dziwną niemoc. Chyba nie można mieć wrażenia, że Polska rzeczywiście zaczyna przypominać powoli Niemcy w latach 30, gdzie bojówki skrajnej prawicy mogą robić co praktycznie chcą.

Osowa22
O mnie Osowa22

https://adriandudkiewicz.blogspot.com/

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka