Osowa22 Osowa22
380
BLOG

PiS, rolnicy i Solidarność podpalają Polskę

Osowa22 Osowa22 Polityka Obserwuj notkę 24
Jak okiem sięgnąć Polskę rozpalają protesty, chociaż nowy rząd rządzi dopiero od trzech miesięcy.

Na środę środowiska rolnicze zapowiadają blokadę wielu miast i ulic w naszym kraju. Ciężkim sprzętem mają zostać zablokowane obwodnice oraz drogi dojazdowe do wielkich miast oraz same centra ośrodków miejskich. Już teraz strajkujący zaczęli blokadę nie tylko przejścia z Ukrainą, ale również przejścia granicznego z Niemcami. Protest przy granicy z Niemcami rozpoczął się w niedzielę, 17 marca. „Jeśli będzie trzeba, będziemy tu do skutku, przez święta, do czasu, aż nie zostaniemy dokładnie wysłuchani i nasze postulaty zostaną w końcu spełnione” - mówią rolnicy, cytowani przez RMF24.

Co ciekawe do protestujących rolników mają również w najbliższych tygodniach dołączyć pracownicy marketów. W Biedronce trwa akcja zbierania podpisów pod petycją do zarządu firmy o podwyżki i zatrudnienie nowych pracowników. - Wśród najważniejszych postulatów znalazła się przede wszystkim konieczność poprawy warunków pracy poprzez zwiększenie liczby etatów i tym samym zatrudnienie dodatkowego personelu. Zdaniem pracowników z każdym rokiem problem braków kadrowych rośnie, a przez to w sklepach panuje ”bałagan i chaos”.

Co ciekawe za protestami obu grup stoi....Solidarność. Tak, ta sama Solidarność, która milczała przez osiem lat, kiedy rządził PiS. A wówczas już raczej były powody do strajki, chociażby od 2021 roku, kiedy w Polsce rozszalała się inflacja, a ludzie tracili swoje oszczędności. Jakoś wielkich strajków rolników, w marketach i blokowania granic z Ukrainą wtedy nie było. A już wtedy w rolnictwie działo się źle, o czym często mówili sami rolnicy w programach na Youtubie. Tylko, że wtedy w Polsce rządził PiS, więc związkowcy siedzieli cicho.

A jeszcze 21 marca ma się odbyć w Warszawie protest osób rodziców dzieci niepełnosprawnych, którzy żyją za głodową rentę 1700 złotych i domagają się wdrożenia życia obywatelskiego projektu ustawy o podniesieniu świadczenia do minimalnej krajowej. I chyba to jedyny obecnie słuszny protest, który można poprzeć. Bo nie ulega wątpliwości, że protest rolników i w Biedronce to strajk polityczny inspirowany przez Solidarność, która od dawna wspiera PiS. Dlaczego związkowcy siedzieli cicho przez osiem lat rządów PiS?

A czy rolnikom się źle powodzi? Według mnie nie. Na pewno nie żyją jak osoby niepełnosprawne za 1700 złotych, a o nich się mówi najmniej. Wystarczy pojechać na wieś i zobaczyć te domy, samochody i inne sprzęty po kilka milionów złotych. Co więc w tej sytuacji powinien zrobić rząd, kiedy jedna formacja wykorzystuje związkowców do swoich działań? Wysłać policję i wojsko, bo to nie jest protest społeczny, a polityczny sterowany przez Jarosława Kaczyńskiego. PiS, Solidarność i rolnicy chcą podpalić Polskę, a rząd na razie nie robi nic.

Zapraszam też na mój film na YT odnośnie wprowadzenia w Polsce stanu wojennego - https://www.youtube.com/watch?v=SnbWo7vUGwc

Osowa22
O mnie Osowa22

https://adriandudkiewicz.blogspot.com/

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka