12 obserwujących
317 notek
243k odsłony
482 odsłony

Dlaczego Niemcy boją się reparacji dla Polski ?

Wykop Skomentuj10

Nie chciało mi się pisać łopatologicznej notki, ale bezczelność Niemców nie pozwala na spokojne przyglądanie się.

Tak więc do rzeczy - Niemcy boją się żądania reparacji wystosowanych przez Polskę z prostego powodu. Tym powodem jest fakt, że Niemcy będą musieli zapłacić na skinięcie palcem. W jaki sposób ? Ano w taki, że wystarczy złożyć pozew w USA i przejąć niemiecki majątek w USA. Mimo szumnych zapowiedzi wycofania złota, w FED pozostało 1200 ton niemieckiego złota. Oprócz tego Niemcy mają "trochę majątku" w USA. Jak to wygląda mieliśmy przykład w procesach VW i kolosalnych odszkodowaniach zasądzonych na rzecz Amerykanów - Niemcy płaczą i płacą. Oczywiście w Europie VW "nie ma zamiaru płacić". Jakie to są pieniądze ?

W USA VW oferuje pokrzywdzonym kierowcom naprawę lub odkupienia wadliwego auta oraz wypłatę rekompensaty. Odszkodowanie - w zależności od samochodu - może sięgnąć nawet 10 tysięcy dolarów. Uporanie się z Dieselgate w USA (naprawy, odkup i odszkodowania) będzie kosztować koncern aż 15 miliardów dolarów.

http://moto.pl/MotoPL/1,88389,20346569,dieselgate-volkswagen-dyskryminuje-europejczykow.html

Warto porównać tę "szkodę" - nadmiaru smrodku ze szkodami uczynionymi Polsce i Polakom w II w.św. Dla kundelków błąkających się po salonie, plujących na Polskę i broniących ślepo interesów niemieckich podam przykład, który sprowokował mnie jednak do napisania tej notki. Polega on na wskazaniu, że mój sposób na "natychmiastowe" uzyskanie reparacji jest znany także w Niemczech.


Niemiecki znawca prawa międzynarodowego i europejskiego Stefan Lorenzmeier z Uniwersytetu w Augsburgu ocenił, że w przypadku gdyby Budapeszt ignorował wyroki wydane przez Trybunał Sprawiedliwości UE, Bruksela mogłaby w ostateczności konfiskować węgierski majątek.

Ziemia czy nieruchomości należące do Węgier, a znajdujące się na terytorium Unii mogłyby być przejmowane i licytowane — powiedział Lorenzmeier w rozmowie z portalem „Zeit online”.

https://wpolityce.pl/polityka/357937-bezczelnosc-niemiecki-prawnik-grozi-wegrom-ue-moze-skonfiskowac-wegierski-majatek-jesli-orban-dalej-bedzie-odmawial-przyjecia-uchodzcow

Tak więc panika w Niemczech co do reparacji należnych Polsce jest całkowicie zrozumiała. Tym bardziej, że zależy to od kiwnięcia palcem "niezależnych" amerykańskich sądów. Dlaczego te sądy orzekną na korzyść Polski, to pozostawię Czytelnikom do rozważenia samodzielnego ;).Wykop Skomentuj10
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale