3 obserwujących
78 notek
20k odsłon
176 odsłon

Na czarną godzinę

Wykop Skomentuj36

Jesteśmy (moja rodzina) beneficjentami programu 500+, dodatkowo od dwóch lat poszerzyłem swoje możliwości zarobkowania i nasza sytuacja finansowa jest przyzwoita.

Nie kupiliśmy nowego samochodu, nie wyjeżdżamy na egzotyczne wakacje, nie zmieniamy co roku komputera i smartfonów. To nie znaczy, że żyjemy jak asceci, co roku dwutygodniowe wakacje latem, tydzień zimą w czasie ferii, nie mamy problemów z częstą wymianą odzieży (dzieci rosną)  rozrywkami typu teatr, kino itp.

Natomiast nadwyżki inwestujemy w: 

Spłaciliśmy kredyt hipoteczny, odkładamy na III filar żony i mój,  oraz trzymamy tzw poduszkę finansową.

Obecnie utrata dochodów nam nie grozi, ale gdyby tak się stało, potrafilibyśmy przeżyć 6 miesięcy, zaciskając pasa, bo nawet ludzie niewierzący znają historię Józefa i jego tłumaczenia snów o tłustych i chudych krowach.


Rząd PiS odziedziczył gospodarkę w bardzo dobrym stanie, swoimi posunięciami zwiększył wpływy z podatku VAT, co dodatkowo wpłynęło pozytywnie na stan kasy publicznej.  Nie twierdzę, że nie należało wprowadzać żadnych programów socjalnych, ale to co zrobiono, zrobiono bez głowy, momentami było to zwykłe rozpasanie.

Koniunktura gospodarcza służyła wszystkim krajom, i niektóre potrafiły odłożyć kasę na gorsze czasy, które właśnie nadeszły, niestety polski rząd tego nie zrobił.

Wydatki sztywne zwiększono do absurdalnego poziomu, kłamano o zrównoważonym budżecie, gdy duże kwoty wydatków ukrywano poza nim.

Zmniejszone wpływy do budżetu, ZUS, które są faktem, spowodują, że trzeba będzie drukować pieniądze, co już się dzieje, ale skala będzie dużo większa. Inflacja rośnie i to bez związku z epidemią, co powoduje, że drobni ciułacze, tacy jak ja, tracą realnie pieniądze, a gdy zacznie rosnąć jeszcze bardziej, z 500+ zostanie 300+.

W tej chwili jest już za późno by mądrze reagować na nadchodzący kryzys, ale tłuste krowy kiedyś wrócą i dobrze byłoby ich nie zarżnąć i nie zjeść od razu, tak jak to uczynił PiS.


Wykop Skomentuj36
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Gospodarka