Blog
Albatros ... z lotu ptaka
Albatros ... z lotu ptaka
Albatros ... z lotu ptaka Inżynier, fizyk doświadczalny,
65 obserwujących 1329 notek 1168808 odsłon
Albatros ... z lotu ptaka, 7 listopada 2018 r.

Kraina wyspowa.

Prezydent USA Nixon w Warszawie na lotnisku Babice-Bemowo
Prezydent USA Nixon w Warszawie na lotnisku Babice-Bemowo

Jest kilka miast w Polsce gdzie rządzi elita. Tak było w przeszłości w czasach stalinowskich.


Tak jest w Warszawie.

Plan na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju (cz.I)

Zbigniew Dylewski

Opublikowany 25 sty 2018

Chciałbym przywrócić prawdę w publicznej dyspucie. Za dużo w niej przekłamań, manipulacji i wrogich emocji. Niekiedy nawet ekonomiści postrzegają rzeczywistość z pozycji ideologicznych.

W wykładach nawiązujących do Planu na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju chciałbym jedynie wskazać czym różni się rzetelna ekonomiczna robota od bubla pisanego dla politycznego użytku.http://dylewski.com.pl/program-2/


W przestrzeni politycznej powstają bardzo różne programy gospodarcze. Autorzy, w sposób bardziej albo mniej udany, starają się rozwiązać rzeczywiste problemy gospodarek swoich krajów. Warunkiem koniecznym zainteresowania społeczeństwa i wydatkowania środków publicznych jest rozwiązywanie rzeczywistych problemów gospodarczych. Jak jednak należałoby określić program gospodarczy, który ani nie rozwiązuje rzeczywistych problemów, ani nie zawiera wystarczających konkretów, a oczekiwane wyniki gospodarcze pojawią się niezależnie od realizacji Programu?


Warunki realizacji

przedsięwzięcia systemowego:

Uruchomienie

Centralnego Portu

Komunikacyjnego

wraz z towarzyszącą

infrastrukturą biznesową

Bartosz BACA

Marek BAŃCZYK

Wojciech DROP

Marek DOMAGALSKI

Sebastian GOŚCINIAREK

Marian KONOPIŃSKI

Tadeusz LIS

Marek OPOWICZ

Agata POMYKAŁA

Jan RACZYŃSKI

Marek REKOWSKI

Andrzej SZARATA

Ireneusz WESOŁOWSKI

Jacek WESOŁOWSKI

Koncepcja raportu: Paweł Szałamacha

http://sobieski.org.pl/wp-content/uploads/2018/08/Konopinski-red-Uruchomienie-CPK-PDF.pdf


https://www.polot.net/lotnisko_bemowo_babice_warszawa_2013r_

Lotnisko Bemowo na mapie Rzeczypospolitej. 2013r.

W tytule, to trzy nazwy tego samego Lotniska, które na początku swego istnienia znajdowało się na przedmieściach Warszawy, a obecnie jest w jej granicach. Interesujący nas teren to północno-zachodnie przedmieścia Warszawy. Przez kilka wieków pełnił ważne funkcje wojskowe. Tu przebiegał wewnętrzy i zewnętrzny pierścień umocnień złożonych z budowli fortyfikacyjnych. Obecnie jest to dzielnica Warszawy o nazwie Bemowo.

W pobliżu są trzy forty; Bema (Parysów), Fort Babice, Fort Wawrzyszew. Wszystkie one powstały pod koniec XIX wieku, a już w 1909r. straciły swoje funkcje. Fort Bema stał się w latach 1924r.-1939r. wytwórnią amunicji Nr 1 dla Polskiego Wojska. Podczas okupacji germańcy urządzili tutaj magazyny wojskowe. Po 1945r. powróciło tu Wojsko Polskie. Ford pod koniec 80-tych lat XX wieku został przekazany Wojskowemu Klubowi Sportowemu Legia Warszawa. Fort II A Babice (Radiowo) – jego zabudowania wykorzystywano przez Nadawczą Radiostację Transatlantycką, w latach 1922r.-1945r.. Fort Wawrzyszew; z chwilą likwidacji funkcji obronnych w 1909r., zaczął pełnić funkcje magazynowe. Obszar między tymi fortami pełnił głównie funkcje poligonowe i jako plac ćwiczeń. Szkolili się tutaj artylerzyści, używając ostrej amunicji. Część południowa, na przeważającym obszarze jest piaszczysta. Natomiast część północna jest terenem podmokłym. W czasie wielkiej wojny światowej, miejsce obecnego lotniska użytkowane było, jako lądowisko dla samolotów ruskich i germańskich.

W Rzeczypospolitej. 1918r.-1939r.

Po odzyskaniu przez Rzeczypospolitą niepodległości obszar ten przejęło odrodzone Wojsko Polskie. W Forcie Bema urządzono fabrykę amunicji. Spory obszar nadal pełnił funkcję poligonowe. Szkolili się tutaj artylerzyści i saperzy. W 30-tych latach na terenach Boernerowa wybudowano koszary, w których do września1939r. kwaterowały pododdziały 1. Zmotoryzowanego Pułku Artylerii Przeciwlotniczej. W czasie okupacji germańcy umieścili tu m.in. warsztaty samochodowe. To są te tereny, które obecnie zajmuje Wojskowa Akademia Techniczna.

Nadawcza Radiostacja Transatlantycka Babice

Inna nazwa Transatlantycka Centrala Radiotelegraficzna. Współrzędne: 52°15'59"N 20°52'47"E.

Po odzyskaniu przez Rzeczypospolitą niepodległości w wyniku wielkiej wojny światowej i wojny Polsko-moskiewskiej, Ministerstwo Poczt i Telegrafów przystąpiło do utworzenia państwowej sieci radiotelegraficznej, na którą składały się radiostacje o zasięgu europejskim w Grudziądzu, Krakowie i Poznaniu, oraz radiostacja o zasięgu międzykontynentalnym, którą zlokalizowano w pobliżu Warszawy, na bagnistym terenie poligonu artylerii i wojsk saperskich obok Fortu Babice. Teren między wsiami Babice Stare, Gać, Klaudyn i Wawrzyszew.

Plany powstały w 1920r.. Budowę rozpoczęto w 1922r.. Wszystkie obiekty usytuowano w pasie o długości blisko 4 km rozciągającym się od dzisiejszej ul. Majora Henryka Hubala-Dobrzańskiego w Latchorzewie (Warszawa) w kierunku północno-wschodnim do Wawrzyszewa.

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Zakorzeniony w historii Polski i Kresów Wschodnich. Przyjaciel ludzi, zwierząt i przyrody. Wiara i miłość do Boga i Człowieka. Autorytet Jan Paweł II

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @kierownik karuzeli  Puszeczki tutaj nie mam. Ale jak trzeba kupuję nie tylko odpowiednie jaja...
  • @Milton  Czemu zachowujesz się jak oszczerca! Czy ja o tym piszę w ten sposób. Polacy przez...
  • @Albatros ... z lotu ptaka  Krzysztof michalski10 grudnia 2018 03:44Napiszę troszkę szerzej,...

Tematy w dziale