Albatros ... z lotu ptaka
Droga do Prawdy nie zawsze jest kręta.
70 obserwujących
1486 notek
1282k odsłony
378 odsłon

Polski postkolonializm ?

Wykop Skomentuj

Są różne strefy na świecie gdzie ścierają się interesy wielkich tzw. MOCARSTW tego świata.

Zadziwiająca jest umiejętność tak małego i wcale nie liczebnego państwa jak Izrael aby równie dobrze dogadywać się z Prezydentem Władimirem Putinem z Federacji Rosyjskiej jak i z Prezydentem Andrzejem Dudą z Rzeczypospolitej Polskiej.

O Stanach Zjednoczonych USA i Wielkiej Brytanii nie wspomnę.

Czy nasi stratedzy z BBN będę umieli zagwarantować nam jak zachowa się lobby żydowskie w Stanach Zjednoczonych (ustawa 447) w przypadku zbliżenia między Rosją a (Federacją Rosyjską) a USA (Stanami Zjednoczonymi Ameryki Północnej)  w razie konieczności zabezpieczenie interesów obu mocarstw wobec np. Brazylii, Indii czy Chin w codziennych rozgrywkach geopolitycznych.

Obecność wojsk amerykańskich to "NA DOBRE czy NA ZŁE" WOBEC INNYCH INTERESÓW NASZYCH SOJUSZNIKÓW JAK NA PRZYKŁAD W CZASIE II WOJNY ŚWIATOWEJ W TEHERANIE CZY JAŁCIE.

Ofiarą padł Generał Władysław Sikorski i Osoby mu najbliższe.

https://www.cda.pl/video/127629906

image

image

image

Gibraltar dla Europejczyków jest zwykłą brytyjską zamorską posiadłością, a dla Polaków od blisko 70 lat stanowi miejsce wielkiej tajemnicy i dramatu, który po dziś dzień dzieli Polaków. Najnowsza książka Dariusza Baliszewskiego rzuca całkiem nowe światło na tajemniczą śmierć gen. Władysława Sikorskiego. Śmierć pełną tajemnic, niedomówień, dezinformacji, a także wielu niewiadomych, które cały czas są źródłem wielu spekulacji.

W 2017 roku, nakładem Oficyny Wydawniczej Rytm ukazała się książka najnowsza książka Dariusza Baliszewskiego „Gibraltar. Tajemnica Sikorskiego”. Pozycja ta została objęta patronatem medialnym portalu Nowa Strategia.

Autorem książki jest najsłynniejszy badacz katastrofy gibraltarskiej Dariusz Baliszewski – polski historyk, dziennikarz i publicysta znany szerzej za sprawą prowadzonych przez siebie w latach 80. i 90. gromadzących rzesze widzów programów telewizyjnych „Świadkowie” i „Rewizja nadzwyczajna”. Baliszewski od początku swojej działalności jest historykiem, który nie boi się najtrudniejszych wydarzeń z polskiej historii. Wydarzeń o których wielu innych historyków i dziennikarzy nadal nie chce, a wręcz boi się się pisać i mówić. Na prawdę trzeba docenić odwagę i determinację autora w żmudnym procesie gromadzenia informacji i ich weryfikacji. „Gibraltar. Tajemnica Sikorskiego” to owoc wielu lat ciężkiej pracy D. Baliszewskiego.

Najnowsza pozycja Oficyny Wydawniczej Rytm jest zbiorem kilkudziesięciu gibraltarskich esejów autora pisanych przez okres 25 lat. Baliszewski przedstawia czytelnikom przekrojowe całe życie generała Sikorskiego od najmłodszych lat po jego tragiczną śmierć. Sam Dariusz Baliszewski opisuje swoje najnowsze dzieło jako książkę o nienawiści i nazywa Sikorskiego nienawistnikiem. Nie można się z tym nie zgodzić. Postać Premiera Rządu RP na uchodźstwie i Naczelnego Wodza przez wielu autorów była wyidealizowana i pozbawiona wad. Ta książka odsłania prawdziwe oblicze generała i odsłania w prosty, ale zaskakujący sposób przyczyny tragicznych wydarzeń z 4 lipca 1943 roku na Gibraltarze.

O śmierci Sikorskiego napisano wiele. Powstały niezliczone hipotezy śmierci generała i wszystkich pasażerów Liberatora Al 523. Jednak dopiero D. Baliszewski w prosty i spójny sposób na kartach swojej książki opisuje krok po kroku te tragiczne wydarzenia, które na wiele lat ukształtowały nasze dzieje.

Gorąco zachęcam wszystkich pasjonatów historii, a także te osoby które chcą poznać co tak na prawdę wydarzyło się na Gibraltarze do przeczytania książki „Gibraltar. Tajemnica Sikorskiego”. Trudno w kilkudziesięciu zdaniach opisać tę książkę bez zdradzania najważniejszych rzeczy. Sam autor zapowiada na przyszły rok kiedy będziemy obchodzić 75 rocznicę śmierci Sikorskiego opublikowanie raportu wraz z dokumentami dotyczącego tych wydarzeń co będzie zwieńczeniem wielu lat ciężkiej pracy by pokazać prawdę o Polsce, Polakach i naszych sojusznikach w czasie II wojny.


Polecam serdecznie!!!

Dominik Dec

http://www.nowastrategia.org.pl/baliszewski-gibraltar-trecenzja/

Autor: Dariusz Baliszewski

Tytuł: Gibraltar. Tajemnica Sikorskiego

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza RYTM

Oprawa: Miękka ze skrzydełkami

Rok wydania: 2017

ISBN: 978-83-7399-721-9

Liczba stron: 248


https://www.youtube.com/watch?v=iXxYfPHHmJc

Dariusz Baliszewski o Generale Sikorskim i katastrofie na Gibraltarze dnia 4 lipca 1943 r. dla PR

Historia.polskieradio.pl

http://www2.polskieradio.pl/wojna/Gib...

Dariusz Baliszewski o Generale Sikorskim

https://dziennikpolski24.pl/smierc-generala-sikorskiego-wciaz-pelna-zagadek/ar/3160476

ROZMOWA z dr. TADEUSZEM A. KISIELEWSKIM, autorem książki "Po zamachu" (Rebis)

- Celem ekshumacji i autopsji zwłok generała nie było potwierdzenie lub obalenie hipotezy zamachu. Zdajmy sobie przede wszystkim sprawę z tego, że autopsję przeprowadzali biegli lekarze sądowi, których jedynym zadaniem było stwierdzenie bezpośredniej przyczyny zgonu. Przyczyny zgonu, a nie przyczyny katastrofy. Tymczasem w doniesieniach medialnych twierdzono, że autopsja obaliła hipotezę zamachu. Sami biegli próbowali przez pewien czas przeciwstawiać się takiej interpretacji, ale potem się poddali, bo jak długo można walczyć z wiatrakami.

Wykop Skomentuj
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale