Lodowcowe Pole
Nie czyńcie Prawdy groźną i złowrogą, Ani jej strójcie w hełmy i pancerze, Niech nie przeraża jej postać nikogo
72 obserwujących
486 notek
1194k odsłony
2522 odsłony

Oddajcie naszych lekarzy!

Wykop Skomentuj198

Dziennik „Bild“ donosi, że rząd polski ustami posłanki Lichockiej odrzucił ofertę pomocy jaką Niemcy złożyły Polsce w sprawie walki ze skutkami epidemii.

Dziś niemieckie media przytaczają bezczelną odpowiedź Pani Lichockiej na ofertę pomocy w zwalczaniu epidemii jaką Prezydent Niemiec złożył Polsce. Posłanka Lichocka odpowiedziała, że jeśli Niemcy chcą Polsce pomóc to mają „oddać Polsce polskich lekarzy pracujących w Niemczech”. Słowa te są w skali dyplomatycznej niesłychanym zachowaniem.

Niemcy nie zabrały Polsce ani jednego lekarza.  

Lekarze pracujący w Niemczech są wolnymi ludźmi i żyją w wolnym demokratycznym kraju. Pracują ciężko, dobrze zarabiając i układając swoje kariery zawodowe. Rząd Niemiec nie ma nad nimi żadnej władzy, aby ich „oddawać”.

Media przypominają też wypowiedzi Kaczyńskiego, w których Polaków, którzy wyjechali za granicę nazywa „zepsutymi jabłkami i gorszym sortem”. W ten sposób zraził do siebie miliony Polaków pracujących za granicami Polski.

Moim zdaniem to, co wyprawia PiS ostatnio nadaje się na libretto operetki.

Skutki będą opłakane dla pozycji Polski w Unii europejskiej. Jak na dłoni widać, że polski rząd testuje granicę bezczelności, do której można się posunąć. Nie zdaje sobie sprawy z tego, że przekroczył ją dawno, a cierpliwość polityków europejskich dawno się skończyła. Obecnie rozmawiają z PiS językiem dyplomacji, który jest bardzo wygładzony, a niestety politycy tej partii nie są w stanie go zrozumieć.https://www.bild.de/politik/ausland/politik-ausland/corona-hilfe-aus-deutschland-polen-lehnt-ab-gebt-uns-lieber-aerzte-zurueck-73934058.bild.html

Wykop Skomentuj198
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka