15 obserwujących
757 notek
1112k odsłon
525 odsłon

Typy Wałęsy, czyli jak zrobić prezydentem kolejnego agenta?

Wykop Skomentuj11

image

Oż ta inteligencja bijąca z twarzy i wzrok z utęsknieniem poszukujący rozumu.

Kosiniak-Kamysz? "Na prezydenta się nie nadaje". "Podałem rękę, a on mnie ugryzł" - powiedział, nazywając lidera PSL... niebezpiecznym.  Andrzej Duda? "Nienawidzi Polski". Kidawa-Błońska? "Brakuje jej brawury". Były prezydent Lech Wałęsa w rozmowie z Interią komentuje przygotowania do walki o Belweder. - Mam swoje typy, które nie zostaną zrozumiane, więc wolałbym nie włączać się w tę dyskusję. Naród i tak mnie nie wysłucha, wybierze kogo innego. Na pańską prośbę zdradzę, że moje typy to Andrzej Olechowski, oraz Waldemar Pawlak - stwierdził.

Czym się różni Andrzej Olechowski od Lecha Wałęsy? Tym, że ten pierwszy do współpracy z wywiadem i bycia tajnym współpracownikiem od poczatku się przyznał, ba był nawet z tego dumny. Wałęsa mimo niezbitych dowodów idzie dalej w zaparte, jakby sam uwierzył w swoją niewinność. Pytanie, kto podsunął mu myśl, aby jako kandydaturę na prezydenta zgłosić kolejnego po nim agenta? Oficerowie prowadzący, którzy być może mają dalej na niego wpływ, czy może on ta sam z siebie, aby choć po części zdjąć to odium kapusia i zdrajcy?

Lech Wałęsa był agentem SB o numerze ewidencyjnym 12535, zarejestrowanym 29 XII 1970 jako tajny współpracownik „Bolek” i zwerbowanym prawdopodobnie 19 XII 1970 na zasadzie dobrowolności przez kpt. SB Edwarda Graczyka. https://pl.wikipedia.org/wiki/SB_a_Lech_Wa%C5%82%C4%99sa._Przyczynek_do_biografii.

Andrzej Olechowski, współtwórca PO, był kontaktem operacyjnym o pseudonimie “Must”. Członek PZPR. https://dorzeczy.pl/kraj/16370/Lista-PZPR-owcow-i-wspolpracownikow-SB-w-PO-Kukiz-odpowiada-na-akcje-Piotrowicze.html

Wykop Skomentuj11
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka