1 obserwujący
27 notek
7674 odsłony
  151   0

Erudyta Mateusz Morawiecki - świetny partner Pani Premier. Wind Of Change

W Hannoverze odbywają się właśnie słynne  międzynarodowe targi przemysłowe, na których Polska pełni po raz pierwszy w historii , pełni rolę współgospodarza (o czym osoby, które swą wiedzę czerpią z polskojęzycznych mediów, informuję ).

Pani Premier , jak widać w relacjach, świetnie się tam czuje, z dumą prezentuje nasze dokonania a patrząc na nią w towarzystwie Angeli Merkel, można odnieść wrażenie,że spotkała dawno nie widziana koleżankę i obie nie potrafią się "nagadać'.

Dziś nie tylko Beata Szydło zabierała głos na rzeczonej imprezie. Swe przemówienie wygłosił wicepremier Mateusz Morawiecki.

Nie tylko pokazał  stan obecny i perspektywy rozwoju polskiej gospodarki, ale wykazał też obopólne korzyści, jakie ze współpracy czerpać mogą Niemcy i Polska.

Nawiązał do tekstu ,  pochodzącej z Hannoveru właśnie, grupy Scorpions,

"The wind of change
Blows straight into the face of time"

i powiew tego wiatru zmian w relacji Polska- Niemcy dało się  wyraźnie wyczuć  we wszystkich relacjach z Targów.

(Zacytował również polskiego piłkarza, Jacka Krzynówka, który karierę sportowa w Hannoverze zakończył - nie zapamiętałam jednak dosłownie a nie umiem znaleźć  nigdzie całości tego wystąpienia :( , a szkoda... )

Jako Polacy , możemy być dziś dumni z tego kto i w jaki sposób reprezentuje nasz kraj na międzynarodowej arenie. I to się właśnie nazywa "dobra zmiana".

Dla umilenia wieczoru polecam za MM  ;)

https://www.youtube.com/watch?v=n4RjJKxsamQ

Lubię to! Skomentuj2 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka