3 obserwujących
146 notek
41k odsłon
  472   0

Wystąpienie Bidena oznacza koniec ideologii PIS. Nic dziwnego że nie było tam prezesa.

Jednym z głównych wygranych konfliktu na Ukrainie w Polsce jest bez wątpienia Prezydent Duda, a największym przegranym jest Jarosław Kaczyński i jego wizja Polski.

Co by krytycznie nie mówić o Prezydencie Dudzie z przeszłości to obecnie niewątpliwie ma on swoje pięć minut a ściśle mówiąc już co najmniej miesiąc. O ile cała Prezydentura Dudy była dość niemrawa polegająca głównie na podpisywaniu bardzo kontrowersyjnych ustaw PIS (bez kilku wyjątków), które to podporządkowywały strukturę państwa pod panowanie PIS i przez większość Prezydentury Dudy nikt w ogóle się z nim nie liczył, to teraz Duda gra pierwszoplanową rolę w Polskiej Polityce.

Weto Prezydenta w sprawie likwidacji niezależnych mediów i kolejne weto uniemożliwiające przejęcie przez partyjnych Polskiego szkolnictwa, spowodowało że Zachodni politycy zaczęli dostrzegać w nim sojusznika w powstrzymaniu autorytarnych zapędów Kaczyńskiego. Po za tym realna przyjaźń Prezydenta Dudy z Prezydentem Ukrainy Zełeńskim oraz niesamowita postawa Polaków którzy niemal rzucili się aby bezinteresownie pomagać naszym braciom ze wschodu, spowodowała że to właśnie Duda stał się głównym ambasadorem walki Ukrainy o Niepodległość na zachodzie. Oglądam czasami BBC i na każdej naradzie w której uczestniczy Prezydent Duda jest on pokazywany na równi z najważniejszymi osobistościami tych spotkań mimo że jeszcze niedawno żadna telewizja zachodnia nie pokazywała go ani sekundy i było on całkowicie ignorowany.

Zachowanie Dudy dostrzegli również Amerykanie i najpierw wysłali oni wice-Prezydent aby rozpoznała zamiary Prezydenta Dudy i kiedy okazało się że są one szczery, to na dwudniową wizytę przybył sam Prezydent Biden pokazując całemu światu jak ważna dla demokratycznego świata jest Polska.

Skoro jest wygrany to też musi być przegrany a jest nim Jarosław Kaczyński i jego wizja Polski, ponieważ słowa Prezydenta USA uderzają bezpośrednio w to co ekipa Kaczyńskiego robiła przez ostatnie siedem lat w Polsce.

Po pierwsze Prezydent USA przywołał Wałęsę jako tego który obalił komunizm i przywrócił w Polsce demokracje, i to pokazuje że wieloletnie wysiłki pisowskiej propagandy aby zniszczyć dorobek Wałęsy nie działają ani minimetr dalej aniżeli prorządowa propaganda i wszyscy na zachodzie dobrze wiedzą że to działania Wałęsy doprowadziły do upadku komunizmu a nie Kaczyńscy. I nikt na zachodzie nie traktuje poważnie pomówień w stronę Wałęsy jakoby był on rosyjskim agentem. Na zachodzie dobrze pamiętają zasługi Wałęsy i nie dają się oni nabierać na kłamliwe oskarżenia i preparowane dowody Ziobry.

Po drugie Prezydent Biden mówi co jest podstawą demokracji:

"(Ukraińcy) Walczą o swój Naród, zaś ich bohaterski opór jest częścią większej walki - o podstawowe zasady demokracji, które łączą wszystkich ludzi wolnych: rządy prawa, uczciwe i wolne wybory, swobodę wypowiedzi, zgromadzeń, wyznania, wolność prasy. To jest podstawa wolnego społeczeństwa"

Ja osobiście odbieram to jako pośrednią krytykę i dezaprobatę do tego co robił Kaczyński w Polsce przez ostatnie sześć lat.

Wydaje się że obecnie rola Prezydenta Dudy ogromnie wzrosła i po ostatnich swoich sukcesach zaczyna rozumieć że nie może więcej tolerować zapędów autorytarnych Kaczyńskiego i że Prezydent Duda powstrzyma marsz Polski w stronę autorytaryzmu.

W czasie gdy Duda ale i Morawiecki odnoszą ogromne sukcesy i w czasie kiedy zaczyna na nowo rodzić się jedność Polaków, Kaczyński w swym stylu chciał rozpocząć kolejną awanturę budząc demony smoleńska ale zarówno opozycja jak i prawicowe środowisko zupełnie zignorowali jego majaczenia o zamachach smoleńskich i obecnie Kaczyński nie ma już wielu argumentów aby utrzymać swoje autorytarne zapędy a jego ludzie powoli zaczynają zrywać się ze smyczy i iść w zupełnie innym kierunku aniżeli prezes by sobie tego życzył, czyli chcą iść i integrować się z zachodem.


Co na to niedawny idol Polskiej prawicy Trump? Po tym jak zaproponował wysłanie amerykańskich samolotów pod flagą Chin, obecnie nie ustaje w zachwalaniu mądrości Putina


Lubię to! Skomentuj26 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale