39 obserwujących
573 notki
536k odsłon
  5089   0

Moja druga relacja na żywo. Komorowski nieznacznie lepszy

* Dobry ruch Dudy - stawia chorągiewkę z logo PO na pulpicie Komorowskiego. Głos Dudy brzmi mocno i pewnie. Widać zmianę po ostaniej debacie.

* Komorowski sugeruje, żeby Duda go przeprosił za zarzucenie mu kłamstwa w poprzedniej debacie. Komorowski odnosi chorągiewkę Monice Olejnik. Zapowiada się dobra wymiana ciosoów. Komorowski przypomina słowa Dudy o karaniu za in vitro. Eksploatuje teamt.

* Komorowski macha ankietą Dudy w sprawie jednomandatowych okręgów wyborczych, w której Duda jest im przeciw.

* Duda w sprawie blokowania etatu przez Dudę na UJ. Cytuje protokół z posiedzenia senatu, na którym padają słowa o tym, że nie ma żadnej blokady etatów na UJ.

* Pytanie o Smoleńsk i wybuch. Duda mówi, że patrzy na tę sprawę jako prawnik. Nie ma dowodów i dokumentów, które powinny być w naszych rękach. Mówi, że to wstyd, że państwo polskie działa w tej sprawie w ten sposób, spawa potrzebuje międzynarodowego wsparcia.

* Komorowski zwraca się do Dudy jako prawnika, przypominając mu, że to prokuratura jest właściwym miejscem do rozstrzygania tej sprawy. Mówi o "polityzacji" żałoby, mówi o słowach Dudy mówiących o zamachu i zabójstwie prezydenta. Bezpardonowo.

* Pytanie o Jedwabne. Monika Olejnik przypomina działanie Lecha Kaczyńskiego, który wstrzymał ekshumację grobu ze względów religinych. Komorowski to wykorzystuje. Przechwytuje intencje Lecha Kaczyńskiego w tej sprawie. Robi to nieźle, dodając swoje wątki.

* Duda przypomina słowa Komorowskiego o narodzie jako "sprawcy" mordów na Żydach. Przechodzi do konieczności obrony dobrego imienia Polski na arenie miedzynarodowej. Mówi twardo. Nie ten Duda, co ostatnio.

* Komorowski sięga po teścia Dudy, poety pochodzenia żydowskiego, który w jednym ze swoich wierszy pisał o pogromie kieleckim, nieprzychylnie o Polakach... Dziwny ruch Komorowskiego. To granie "kartą żydowską" i pochodzeniem. W sumie faux pas.

* Duda o czekoladowym orle na Święto Niepodległości, jako profanacji.

* Duda przypomina, że Komorowski był partyjnym prezydentem PO, który zatwierdził m.in. wyższy wiek emerytalny.  Atakuje Komorowskiego za podpisanie ustawy o zgromadzeniach publicznych, którą zakwestionował Trybunał Konstytucyjny

* Komorowski zręcznie przypomina, że zmainy dotyczą zakrywania twarzy podczas zgromadzeń przez bandytów. Albo bezpieczeństwo, albo bezprawie - dopowiada.

* Rymanowski pyta o wiek emerytalny, o ZUS i podatki. Duda mówi o porozumieniu z Solidarnoscią i OPZZ, ktore mają podobne poglądy na temat wieku emerytalnego. Mówi, że ludzie nie chcą pracować do śmierci. Przypomina oszustwo Tuska i Komorowskiego w tej sprawie - niedotrzymanie obietnic wyborczych.

* Komorowski odbija piłeczkę, mówiąc o obawie ludzi o wysokość emerytur. O tym, że trzeba by podnieść składkę emerytalną młodych ludzi o 500 zł, gdyby zrealizować pomysły Dudy.

* Pytanie o "frankowiczów" i repolonizację banków. Komorowski. Państwo powinno pomagać, ale każdy bierze kredyty na własną odpowiedzialność. Są kategorie obywateli, którym trzeba szczeglnie pomagać rodzinom czy emerytom, żeby nie tracili mieszkań w wyniku pułapki kredytowej.

* Duda zdecydowanym i mocnym głosem atakuje Komorowskiego, przypominając, że w sprawie SKOK-u Wołomin, władze były informowane o nieprawidłowościach dwa lata przed wybuchem afery. Repolonizacja banków tak, ale stopniowo.

* Pytanie o płacę minimalną. Duda mówi o podwojeniu się liczby osób zarabiających poniżej średniej krajowej podczas rządów PO. Jest za podniesieniem kwoty wolnej od podatku.

Dzisiejsza debata układa się na remis, z lekkim wskazaniem na Dudę.

* Komorowski przypomina, że szef SKOK-ów, poseł Bierecki, wyprowadził za granicę znaczne środki ze SKOK-ów. Mówi o podwyższeniu kwoty płacy minimalnej, o zwiększonej w porównaniu z rządami PiS-u ilości miejsc pracy. Zręcznie.

* Pytanie o uzbrojenie armii. Kandydaci zgodnie, że kontrakty powinny skutkować miejscami pracy w Polsce.

* Komorowski atakuje Dudę "przemocą domową" a propos "konwencji przemocowej". Duda zręcznie, że na zachodzie, gdzie wprowadzono taką konwencję, przemoc domowa nie spadła. Ostro mówi, że konwencja godzi w rodzinę i polskie wartości. Przypomina, że są państwa, które tej konwencji nie przyjęły.

* Komorowski zerojedynkowo - albo bycie po stronie ofiar, albo bycie obojętnym.

* Duda atakuje "nieróbstwem" w sprawie podatków. Komorowski przytomnie mówi, że podpisał 17 ustaw zmiejszających podatki, w sprawie ulg dla rodzin.

* Duda ripostuje, że Komorowski podpisał 11 ustaw podnoszących podatki, między innymi na ubranka dla dzieci

* Komorowski przypomina, że Lech Kaczyński także podpisywał ustawy podnoszące podatki.

* Pochanke pyta, czy Putin jest wrogiem Polski. Komorowski interesująco, że Putin rzucił rękawicę nie Polsce a Zachodowi. O dziwo nie jest konfrontacyjny, wskazuje na konieczność normalizacji stosunków z Rosją.

Lubię to! Skomentuj130 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale