Arkadiusz Jadczyk Arkadiusz Jadczyk
1193
BLOG

Fizyka kwantowa według Bruce'a Liptona I

Arkadiusz Jadczyk Arkadiusz Jadczyk Nauka Obserwuj temat Obserwuj notkę 26

Pisałem tu wielokrotnie o fizyce kwantowej. No bo jakby tu nie pisać, kiedy to w końcu "moja działka". Nie jedyna, ale przykładam starań by ja należycie uprawiać. W końcu wymyśliłem slogan "Kwantowa Przyszłośc", stworzyłem witrynę "Quantum Future", napisałem monografię "Quantum Fractals", i mam dużo więcej podobnych grzechów na sumieniu. Ostatnio zwróciła się do mnie Bardzo Ważna Osoba (BWO) polecając mi linki do kilku czy może kilkunastu miejsc w necie z prudukcjami Bruce'a Liptona. BWO zarekomendowała mi jego poglądy i jego nauki mając nadzieję, że jako fizyk zainteresowany szerszymi problemami nauki i rzeczywistości docenię Liptona wkład w kształtowanie pozytywnego widzenia tego co dobre w naszym świecie i w odsłanianiu tego co w nim złe.Gdy prosi mnie BWO - odmówic nie mogę. Zatem się blizej zainteresowałem tą postacią i tym co ta postać propaguje. Ta notka jest wynikiem mojego wstępnego wglądu w stan rzeczy.

Bruce Lipton znany jest w Polsce z kilku książek:. "Biologia przekonan", "Przeskok ewolucyjny od kryzysu do życia w harmonii', "Efekt miesiąca miodowego". O samym autorze czytamy m.in.

"Pisze książki: nauki przyrodnicze (fizyka, chemia, biologia, itd.), popularnonaukowa

Dr Bruce H. Lipton, pionier nowej biologii, jest liderem w łączeniu nauki i duchowości. Z wykształcenia biolog komórkowy, pracował w szkole medycznej na Uniwersytecie Wisconsin, a następnie prowadził przełomowe badania nad komórkami macierzystymi na Uniwersytecie Stanforda. Jest autorem bestsellerowej książki „Biologia przekonań”. W 2009 roku otrzymał prestiżową nagrodę Goi Peace Award przyznaną mu za wkład naukowy w harmonię świata."

Skoro pisze także o fizyce, a ja trochę fizykę znam, zatem moim obowiązkiem jest zajrzenie do tego co ma na ten temat do powiedzenia i jakieś ustosunkowanie się do tego. Bowiem tego oczekują ode mnie moi czytelnicy. Jednak w korespondencji prywatnej, także w komentarzach do notek, bywam mocno krytykowany za zbyt krytyczny stosunek do wypowiedzi innych. M.in. za to, że wybieram z całości jaikiś fragment, na kogoś tam "napadam", nie widzę lasu a widzę jakies jedno drzewo w tym lesie. Biorę to sobie do serca. Jednak gdy w lesie widzę chore drzewo, zwraca ono moją uwagę. Choroby mają bowiem to do siebie, że bywają zaraźliwe i od jednego chorego drzewa mogą rozchorować się te inne.

Popatrzmy na wybrane cytaty z Liptona w witrynie "Lubimy czytać"

"Są dwie wiadomości - dobra i zła. Zła wiadomość brzmi: czasy cywilizacji, jaką znamy, dobiegają końca. A teraz dobra wiadomość: czasy cywilizacji, jaką znamy, dobiegają końca (s. 321). "

Bardzo ładnie powiedziane. Zachęca niewatpliwie do dalszego czytania.

Albo:

"W pewnych przełomowych momentach cywilizacja staje przed wyzwaniami, w których obliczu stare odpowiedzi przestają wystarczać. W takich chwilach ludzie sięgają po nowe, bardziej funkcjonalne sposoby objaśniania świata. Dzisiaj społeczeństwo zdaje się znajdować w takim właśnie miejscu. Jesteśmy o krok od przyjęcia nowego obrazu świata, ale jeszcze tkwimy po uszy w starych metaforach i starych metodach objaśniania rzeczywistości (s. 89-90). "

Też budujące. Ale to nie jest" moja działka". Więc by się skoncentrować na czymś konkretniejszym obejrzałem film na Youtube "EFT Bruce Lipton o fizyce kwantowej, umyśle, genach i samouzdrawianiu (napisy PL)"


Oto fragment transkryptu z moimi komentarzami

00:04:08:To jest wiedza, którą przekazuje nauka konwencjonalna.
00:04:13:Kłopot w tym, że to całkowita nieprawda.

Przesadził z tą "całkowitą" nieprawdą. Spora część tego co głoszą nauki konwencjonalne jest prawdziwa. Tyle, że nauki konwencjonalne traktują to co głoszą jako prawdę absolutną i niekwestionowalną.
 
00:04:17:Czy możesz wyjaśnić różnicę między fizyką Newtona a fizyką kwantową i jak postrzegają one świat?
00:04:23:Kiedy zrozumiesz pojęcia ''fizyka kwantowa" czy "mechanika kwantowa" albo "fizyka Newtonowska" czy "mechanika Newtonowska",
00:04:29:zauważysz, że "fizyka" i "mechanika" są synonimami.

Fizyka i mechanika nie są synonimami. Fizyka zajmuje się też informacją. Fizyka rozważa równoległe wszechświaty, zjawiska paranormalne. To prawda, że główny nurt fizyki jest "machanistyczny". Ale nie cała fizyka.

00:04:33:"Fizyka" oznacza tak naprawdę mechanizmy, na podstawie których działa wszechświat.

Skomentowałem to. I nie ma nic złego w rozważaniu "mechanizmów". Bo wiele we Wszechświecie jest mechanicznego. Nie wszystko, ale jednak wiele. I nie tylko fizyka. Psychologia jest w dużej mierze mechaniczna. Biologia jest w dużej mierze mechaniczna i Lipton w swoich publikacjach naukowych tak to traktuje. Błąd popełniamy wtedy gdy zaczynamy twierdzić,
że WSZYSTKO jest mechniczne.

00:04:36:Nowa fizyka - fizyka kwantowa - to coś, o czym ani ja, ani moi koledzy nie uczyliśmy się w szkole medycznej.

Rozumiem to.

00:04:43:Uczono nas wszystkich fizyki Newtonowskiej.
00:04:45:Różnica między nimi jest zasadnicza.
00:04:48:Fizyka Newtonowska głosi, że świat, w którym żyjemy, to maszyna złożona z mechanicznych części.
00:04:54:- jeśli chcesz zobaczyć, jak ona funkcjonuje, weź taką część, zbadaj ją, weź inną część, wykonaj inne badanie.

To prawda.

00:05:01:To jest podstawą medycyny. Patrzymy na ludzkie ciało jak na maszynę złożoną z fizycznych części,

Nie każdej medycyny. Jest np. medycyna chińska.

00:05:05:jeżeli jakaś nie działa prawidłowo, należy zmienić ją za pomocą leków.
00:05:09:W taki sposób działa medycyna konwencjonalna.

Tu pełna zgoda.

00:05:12:Kiedy zacząłem czytać o fizyce kwantowej, zorientowałem się, że wszechświat nie jest oparty na takich mechanizmach.
00:05:20:Oparty jest bowiem na niewidzialnej energii zwanej polem.

Pole to nie jest wynalazek mechaniki kwantowej. Mamy pole grawitacyjne, pole elektromagnetyczne. Fizyka rozważała "pola" na długo zanim powstała mechanika kwantowa.

00:05:24:Powiedzmy, że będę trzymał magnes - możesz go zobaczyć, ale nie możesz zobaczyć niewidzialnego pola magnetycznego,
00:05:32:Oznacza to, że jesteśmy fizycznymi elementami w świecie, posiadamy fizyczne ciała, ale wokół nas są pola,
00:05:41:elektromagnetyczne pola, pola magnetyczne - różne rodzaje pól, jak na przykład telefoniczne, telewizyjne, radiowe.

Zatem Lipton o tym wie.

00:05:51:Tym, co odróżnia fizykę Newtonowską od kwantowej jest fakt, że fizyka Newtonowska koncentruje się na cząsteczkach,
00:05:59:a fizyka kwantowa mówi, że jeśli chcesz zrozumieć, dlaczego cząsteczki przybrały dany kształt,
00:06:03:musisz zrozumieć pole.

Fizyka kwantowa tego nie mówi. Fizyka kwantowa mówi "nieczego tak naprawde nie rozumiemy. Mamy jednak metody jak to i owo wyliczyć nie rozumiejąc do końca czemu wyniki zgadzają się z rzeczywistością. Są jakieś fale prawdopodobieństwa, ale pojęcia nie mamy jaki jest "mechanizm" aktualizacji tego co możliwe w to co rzeczywiste.

00:06:05:To pole kontroluje biologię. To niewidzialne siły.

Jakieś tam pole kontroluje biologię. Ale jakie dokładnie? Tego nikt jeszcze nie wie.

00:06:10:Jest świetny cytat z Alberta Einsteina, bardzo prosty -
00:06:15:"Pole jest jedyną agencją zarządzającą cząsteczką".
00:06:20:Innymi słowy, w świecie rzeczy niewidzialnych, pól i cząsteczek,
00:06:26:to pole nadaje kształt materii.
00:06:30:To jest podstawa fizyki kwantowej.

Enstein faktycznie cos podobnego mówił. Ale Einstein był wielkim sceptykiem i oponentem fizyki kwantowej.

00:06:34:To staje się istotne, gdy pytamy, dlaczego niektóre z cząsteczek w naszym ciele mogą być zdrowe, gdy inne są chore.
00:06:42:Aby to pojąć, nie można patrzeć na ciało, tylko trzeba zrozumieć niewidzialne siły pola.

Tu Rupert Sheldrake jest znacznie lepszy od Bruce'a Liptona.

00:06:47:To zabawne, bo kiedy byłeś młodszy, na pewno bawiłeś się kiedyś opiłkami żelaza, rozsypując je wokół magnesu
00:06:57:i widziałeś, jak nagle wszystkie opiłki utworzyły wzór pola magnetycznego.
00:07:00:Fizyk kwantowy spojrzałby na ten wzór i zapytałby, jak te wszystkie opiłki żelaza mogłyby utworzyć ów wzór,
00:07:09:jeżeli nie byłoby pola?

I znów fizyka kwantowa nie ma nic do tego. To "zwykły" elektromagnetyzm.

00:07:12:Innymi słowy, czy można wyjaśnić, dlaczego opiłki żelaza ukształtowały się w ten sposób bez rozpoznania pola magnetycznego?
00:07:16:Odpowiedź brzmi - absolutnie nie.

Ma rację.

00:07:18:Jak to działa? Ciało i jego komórki są jak opiłki żelaza.
00:07:23:Medycyna próbuje zrozumieć naturę ciała, patrząc na opiłki żelaza.
00:07:27:A fizyka kwantowa mówi - jeżeli nie rozumiesz tego niewidzialnego pola, nie możesz zrozumieć, co dzieje się w ciele.
00:07:32:Możesz zapytać, czym jest to pole.

Dobre pytanie.

00:07:36:To coś, co nazywa się matrycą. To interesujące słowo. Max Planck, jeden z odkrywców fizyki kwantowej,
00:07:42:mówił o niewidzialnym polu, które nadaje kształt i dał mu nazwę "matrycy".

Tu się myli całkowicie.

00:07:48:Pojęcie to zostało użyte w filmie ["Matrix"] i ludzie mówili o tym, niektórzy nazywają to "boską matrycą",
00:07:56:jak mój przyjaciel Gregg Braden, który napisał o tym książkę,
00:07:59:mając na myśli fakt, iż nie jest to jedynie pole energetyczne, ale także ekwiwalent tego, co wielu nazywa "Bogiem" lub "duchem".

Bóg i duch wymagają fizyki, której jeszcze nie ma.

    cdn.

Naukowiec, zainteresowany obrzeżami nauki. Katalog SEO Katalog Stron map counter Życie jest religią. Nasze życiowe doświadczenia odzwierciedlają nasze oddziaływania z Bogiem. Ludzie śpiący są ludźmi małej wiary gdy idzie o ich oddziaływania ze wszystkim co stworzone. Niektórzy ludzie sądzą, że świat istnieje dla nich, po to, by go pokonać, zignorować lub zgasić. Dla tych ludzi świat zgaśnie. Staną się dokładnie tym co dali życiu. Staną się jedynie snem w "przeszłości". Ci co baczą uważnie na obiektywną rzeczywistość wokół siebie, staną się rzeczywistością "Przyszłości" Lista wszystkich wpisów  

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Technologie